Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmabeli munkákat...

Milyen szakmabeli munkákat (nagyobb cég nevei jöhetnének) lehet "Infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető" OKJ-s szakmával (+érettségivel) megcélozni?

Figyelt kérdés

Pontosan hétköznapi nyelven az érdekelne, hogy ezzel a szakmával és érettségivel milyen szakmabeli munkák vannak? Azt mondták sok helyre kell, de nekem össz-vissz 1 jutott eszembe(T-home-nál internet bekötése-kiépítése, javítása, de ez se biztos).


Szakma leírása:

A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakörök, foglalkozások


Hálózatoperátor

Számítógép telepítő

Számítógéphálózat üzemeltető

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető

Számítógépes hálózati technikus


A szakképesítés munkaterületének rövid leírása


Az Infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető feladata a távközlési hálózatok kiépítése. Ebbe a körbe tartozik a fizikai összeköttetések kiépítése, a kábelek behúzása, a kötések és a végpontok szerelése. A hálózat hibáit képes detektálni, a hibahelyet megkeresni, és a hibákat kijavítani. A kiépített hálózathoz csatlakoztatja a végberendezéseket, melyeket üzembe is helyez, az igényeknek megfelelően installál.



2013. szept. 3. 19:15
 1/1 anonim válasza:

Egy ilyen szakra iratkoztam be épp most, szerintem kissebb cégeknél kellene próbálkozz, akár számítógépszervizek akár külöböző márkák műszaki javítóműhelyébe, pl sony, hiszen ők számítógépeket is gyártanak nem csak telefonokat. De ha még bármi eszedbe jut üzenj mert engem is érdekel a dolog.

Ha tudok még valami infót közlöm majd

2013. szept. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!