Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu önéletrajz miatt lelkiism...

Kamu önéletrajz miatt lelkiismeretfurdalásom van. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az egyetem elvégzése után bezárkóztam - így mikor munkahelyre kerültem nem tudtam beilleszkedni a csapatba - a feladatokat is nehezen tanultam meg, nem is érdekelt a munka különösebben (nem is volt érdekes) - így sokszor kirúgtak. A Cv-m ben persze ez így nem tükröződik, hanem kicsit módosítottam a dolgokon pl. 3 hónapos munkaviszonyt egy évnek tüntettem fel - mert közben volt másik 2 munkahelyem is. Ráadásul 2 éve valami pszichés betegség miatt nem tudtam aludni este csak gyógyszerekkel - így nem is nagyon dolgoztam - de így is volt 5 munkahelyem - 1-2 hónapig. Ha beírom a valóságot akkor a büdös életbe nem vesznek fel sehová - mert azt mutatja hogy nem tudok helytállni. Pedig most már jobban vagyok, sokat javultam, tanultam. Úgy érzem most menne a dolog, talán még élvezném is - soha nem magával a munkával volt bajom, hanem hogy emberek között kellett lenni, alkalmazkodni hozzájuk - ez korábban nem ment.

Viszont most meg lelkiismeretfurdalásom van, hogy kénytelen vagyok kamuzni a CV-t illetően ha állásra jelentkezek. Mit tegyek?



2013. aug. 15. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kamuzol, nagy valószínűséggel nem fogsz tudni elhelyezkedni.


Megpróbálhatsz úgy enyhíteni a helyzeten, hogy nem pontos dátumokat adsz meg, csak évszámokat. Pl. XY Kft. 2010-2011 (ha pl. decemberben dolgoztál) Z Kft. 2012 stb.

2013. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és emiatt szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nem plusz végzettségeket kamuzol, nem olyan iskolákat, amiket el sem végeztél. Nem is olyan referenciát, ami valójában nincs is. Sokan csinálják azt is, hogy egy vállalkozó ismerőst kérnek fel referenciának, ha esetleg rácsörögnének, na az tényleg kamu.
2013. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kamuzz, különben nem vesznek fel sehova. Elég ritkán szoktak utánanézni, ha mégis, akkor azt elbuktad. De ha meg sem próbálod, még interjúig sem jutsz.
2013. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak évszámokat írok, nekem is volt pár munkahelyem, pl dolgoztam idénymunkában nyáron 3 hónapig, utána visszahívtak következő év elején egy hónapra, én beírtam xy cég 2008-2009, úgy tűnik mintha két évet lehúztam volna, pedig csak 4 hónapot dolgoztam ott, de sajnos muszály ehhez folyamodni, ha az állásinterjúig el akar jutni az ember.
2013. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb híján...

Azért, ha felvettek, és kérik a TB kiskönyvedet (a rózsaszín, amiben a munkáltatók feltüntetik az alkalmazás idejét és aláírással igazolják), vedd elő a "sajnos elveszett költözésnél", vagy hasonló érvet, mert kínos lenne odaadni a sok 1-2 hónapos munkaviszonnyal vezetett papírodat, ami az életrajzodban található dolgokat kicsit más megvilágításba helyezné. Talán nem kötnék össze a szálakat, de talán mégis.

Nyitnak neked új könyvet, a régit is tartsd meg, de ne add le a munkáltatónak.

2013. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!