Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kihasznál a munkáltatóm?...

Kihasznál a munkáltatóm? Bővebben bent!

Figyelt kérdés

Pár előzetes infó: folyamatos, 8 órás munkarendben dolgozom, tehát hétvégén is kell dolgozni, plusz van 3 műszak - délelőtt, délután, éjszaka.


Nem gyári vagy biztonsági őr-munka, hanem jóval komolyabb, felelősségteljesebb, ennyit mondhatok csak. Természetesen teljesen hivatalosan be vagyok jelentve, a fizetésem is megfelelő.


Kérdéseim:


1.) Ebben a hónapban pl. 19 napot dolgozok (tehát 19 db 8 órás műszakot viszek el), plusz 7 nap szabadságot is kivettem, amik nincsenek a 19 napban. Ilyet lehet törvényesen? A logikám azt súgja, szabadságra csak olyan napon lehet menni, amikor amúgyis dolgoznék, de akkor 19+7=26 munkanapom lenne a hónapban?


2.) Most szombattól számolva folyamatosan 11 egymást követő napon dolgozom. Nincs hétvége, pihenőnap a napok között. Ez szabályos?


3.) Előfordul olyan, hogy éjszakás vagyok, reggel 6, fél7 körül végzek és még aznap délután fél2-re vissza kell jönnöm dolgozni. Most attól tekintsünk el, hogy a munkába járásom oda-vissza 1-1 óra és így gyakorlatilag nettó 4 órám marad délelőtt aludni, neadjisten lezuhanyozni vagy enni, egyebek.. Ilyet lehet?



2013. júl. 21. 00:44
 1/4 intrepid ***** válasza:
Nem tudom, hogyan írják nálatok a beosztást, a szabadságba nem megyek bele, mert annak az elszámolásában nem vagyok perfekt, de azt tudom, hogy annyi a kötelező óraszám, amennyi munkanap van egy hónapban, × 8. A folyamatos műszak mellett a 8 órás munkaidőben úgy jön ki az óraszám, hogy 6 nap munka délután, utána 2 szabadnap, 6 délelőtt, 2 szabad, 6 éjszaka.
2013. júl. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert azokkal akik gyárban dolgoznak vagy biztonsági őrök,mi a gondod? "jóval felelősségteljesebb munka"..ja,tuti a Nemzetbiztonsági Hivatalnál vagy 3 műszakban.
2013. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem így értettem, hanem úgy, hogy elvileg nincs semmi trükközés a bérekkel, stb-stb. Mint tudjuk, a biztonsági őrök legtöbbször örülhetnek, ha egyáltalán be vannak jelentve. A munkámról tényleg nem beszélhetek.


Eddig úgy hittem, mindenben korrektek, azonban nagyon nem fűlik a fogam ehhez az egyhuzamban 11 napozáshoz.. Pláne, hogy családom van, stb.


Ne értsetek félre, nem büdös a munka, meg tudom, válság van és örüljek, hogy egyáltalán dolgozhatok. Csak nem szeretem, ha hülyének néznek.

2013. júl. 21. 05:54
 4/4 anonim ***** válasza:

1.) Látni kellene a munkaszerződésed, a munkaköri leírásod, a kollektív szerződést (ha van)

Ebben a hónapban 23 munkanap van. Az a nap plusz könnyen adódhat a munkaidő beosztásból. A készenlétről meg még nem is beszéltünk.


2.) A munkaszerződésen kívül látni kellene a jelenlétidet is. Önmagában a nap nem mérvadó a válaszhoz.


3.) A munkába járás nem része a munkaidőnek. Mondhatni magánügyed, hogy perc, vagy óra alatt érsz be a munkahelyedre.

Ha fél7-kor ér véget a munkaidőd és aznap fél2-kor kezdődik a munkaidőd, akkor megvan a törvényileg előírt 8 óra pihenőidő (megszakítás nélküli/több műszakos foglalkoztatásban vagy, ott napi 8 órát kell biztosítani)



"Nem gyári vagy biztonsági őr-munka, hanem jóval komolyabb, felelősségteljesebb, ennyit mondhatok csak. Természetesen teljesen hivatalosan be vagyok jelentve, a fizetésem is megfelelő."

A munkáltatód nagy valószínűséggel tisztában van a munkajogi lehetőségekkel és annak megfelelően foglalkoztat.

Amiket írtál (1-3 pont) még egy gyári munkásnál is jogszerűen előfordulhat; komolyabb, felelősségteljesebb munkakörben pedig még inkább.

2013. júl. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!