Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikortól kérhetek fizetésemelést?

Mikortól kérhetek fizetésemelést?

Figyelt kérdés
Már nagyon kellene egy jó álláslehetőség, most elég aktívan ezen leszek. Szerintetek jó stratégia az, hogy fizetési stratégiának egy alacsonyabb összeget jelölök meg? Természetesen azután, hogy felvettek, pár hónap múlva fizetésemelést fogok kérni, amivel legalább az átlagos szinte akarom felhozni magam. Ezt hány hónap múlva tudom megtenni? Ilyenkor dönthet úgy a főnök, hogy inkább mégis megválik tőlem?

2013. júl. 18. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd, általában nem szoktak rögtön véglegesre felvenni.

Próbaidő van, ami azt jelenti, hogy elég egyetlen apróbb hiba, és repülhetsz, és ha repültél, máris 20-an állnak sorba, akik a helyedre "ácsingóznak".


Ilyen esetben én akkor igényelnék csak emelést, ha időközben valami olyan tudásra(inkább rutinra) tettél szert, ami 1-2 hét betanulással nem megszerezhető, és annyira kurrens, hogy nem éri meg kirúgni téged és felvenni és betanítani gyorsan valaki mást.)


Amúgy tudni kellene, hogy milyen munka, mekkora összeget kapsz most(ha nem is fillérre, de legalább durván, ezresre kerekítve), és mennyire vágysz.


Az irreális fizetésugrásoktól óvakodj!

Azonos beosztáson belül, ha most 60.000-t kapsz, akkor irreális (és egyértelmű kirúgáshoz vezet), ha 300.000-t szeretnél.

2013. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minimum 1 év. Pár hónap alatt semmit sem bizonyítottál, így kérni kérhetsz de, hogy a munkahelyek többségébe nem adnak az biztos. Azért ez nem így működik, hogy felvesznek aztán pár hónap múlva emelnek.
2013. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nyilván az emelést ésszel kérném, nem ugranék többszörösére, az irreális.


Friss diplomás vagyok, tehát nulla tapasztalatom, ezért is félek. Még nem voltam sehol, jövő héttől kezdek keresgélni. Viszont alap kezdőfizu állítólag olyan 250-300 küröl mozog a szakmámban. Én meg olyan 150-re gondoltam kezdésnek, de ezt természetesen legalább 250-re akarnám feltornázni. Én ezzel már a 3. hónap után akartam számolni, de akkor lehet még kicsit várok vele, vagy eleve megpróbálom a reálisabb bérezést kérni.

2013. júl. 18. 23:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100 ezres emelésekre ne is számíts ,ég évek múlva sem, bocsi de nagyon látszik még nem dolgoztál.
2013. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tökre nem értelek. Ha 250-300-at kaphatsz kezdőként akkor miért akarsz 150-et? Ez visszaüthet, mert így saját magad értékeled le. Munkáltató helyébe képzeld magad: kell egy jó munkaerő. Jé, ez itt 150-ért vállalja, pedig mindenki más 300-ért. Vajon mi gáz ezzel az emberrel? Na persze az is lehet, hogy örül, hogy talált olcsón embert, ki tudja.


Egyébként az előző válaszokban írta valaki, hogy 20 másik áll a helyedre. Háát ami olyan szakmai munka, hogy 300 ezret fizetnek ott nem jellemző, hogy 20 másik tolong a helyért.

2013. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!