Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha például én az Aldiban /...

Ha például én az Aldiban / Lidlben szeretnék diákmunkán árufeltöltőként részmunkaidőben dolgozni, akkor írnom kell egy önéletrajzot és majd ha szükség van rám, akkor visszahívnak?

Figyelt kérdés

Vagy hogy kell elképzelni? Bemegyek és nekem kell intéznem, vagy szoktak kiírni állásokat? És kb. melyikben érné meg dolgozni suli mellett, hol mennyi a fizu? Szeretnek diákokat alkalmazni? Gondolom megéri nekik, mert kevesebbet adózik a diákmunka, több marad a zsebükben, vagy nem??

Mennyire korrektek, és hol mennyire tartják be pontosan a munkaidőt? Gondolom, ha mondom, hogy suli mellett dolgozok, akkor ezt rugalmasan kezelik és nem nyúznak tovább, vagy a részmunkaidősöket is túlóráztatják?


Köszönöm a segítséget!



#diákmunka #Aldi #Lidl? részmunkaidő
2013. júl. 1. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom h diákokat nem alkalmaznak, mert nem átlagos a munkarendjük, dolgoztam lidlbe.

Diákmunkära csakis kizárolag diákszövetkezetnél tudsz jelentkezni, csak azon keresztül alkalmaznak. Be kell regisztrálni és ha rád kerül a sor akkor hivnak.

2013. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aldiba biztos, hogy nem alkalmaznak diákot, vagyis így diákszövetes tagokat nem. Ott heti 20-25 órában dolgoztatnak, mondjuk ahhoz képest jó fizetéssel. De suli mellett nem valószínű, hogy tudnál ott dolgozni, mert változó a munkarend, és általában 8 órázni kell, csak nem heti 5 napban.
2013. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor részmunkaidőben, nem diákszövetkezeten keresztül??
2013. júl. 2. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy dolgozhatsz (már ha felvesznek, mert azért ők eléggé megválogatják a jelentkezőket, és ha mondod, hogy te még diák vagy, szerintem alapból fel sem vesznek, sőt még interjúra sem hívnak), de nem fogják a sulidhoz igazítani a beódat. Úgy írnak be dolgozni, ahogy akarnak. Nem azt mondom, hogy nem lehet szólni, kérni valamit a beosztással kapcsolatban, de azért nem annyira rugalmas, mint egy diákmunka.

Egyébként Aldiban nem szoktak túlóráztatni, vagy csak nagyon ritkán, indokolt esetben, nagyon korrekt, mint munkáltató egyébként. Beadhatod a jelentkezésed, de ne nagyon számíts rá, nem foglalkoznak diákokkal.

A Lidl-nél úgyszintén nincs diákmunka, ezt biztosan tudom, bár azokat annyira, csak másoktól hallottam, meg fórumon olvastam, hogy ott viszont állandó a túlóra (el is várják) és eléggé bunkón bánnak az alkalmazottakkal.

2013. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez eddig nem jó hír, pedig azt hittem egyszerűbben megy.
2013. júl. 2. 21:27
 6/7 anonim válasza:
Nem értem miért akarsz diákként aldi, lidl árufeltöltő lenni. Gondolom a fővárosban vagy, így inkább azt tanácsolom, jelentkezz be annyi diákirodába amennyibe tudsz, aztán válogass a munkák között. Én egy idő után nem győztem visszautasítani a munkákat, mert annyi felkérést kaptam. Amíg diák vagy és szervezeten keresztül dolgozol balféknek nem kell lenni, senki nem szivathat, ha meg a szerveződ mégis engedi akkor dobod és mész a következőhöz.
2014. nov. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az Aldiba biztos nem vesznek fel diákmunkával. Hosszútávra tervező emberek jelentkezését várják. Ha oda akarsz bekerülni, (függetlenül attól mi az igazság) azt kell mondani hogy te hosszútávú, biztos munkahelyet szeretnél.
2018. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!