Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy karriertanácsadó hogy mer...

Egy karriertanácsadó hogy mer ilyet ígérni? Hatékony álláskeresés tréning - Garantált a "bekerülés" ha tanácsainkat meghallgatja!

Figyelt kérdés

Hiszen ez könnyen ellenőrizhető, számon kérhető. Mi van akkor, ha én elvégzem a kurzust és mégse találok állást X idő alatt (és nyilván nem egy – két hétre gondolok)? Akkor mit mondanak majd?

És mit mond erre a jog? Lehet akármit ígérni, méregdrága szolgáltatásokat kínálni, aztán ha nem jön be a dolog, akkor ennyi? Széttárják a kezüket?


2013. jún. 30. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, mert írásba tuti nem adják, hogy garanciát vállalnának bármiért. Valami furfangos megfogalmazással kibújnak a felelősség alól.
2013. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De van jobb is. Mentorált álláskeresés!

Vagyis azt ígérik, hogy az álláskeresés elejétől a végéig (vagyis az elhelyezkedésig) "fogják a kezem" (jó pénzért).

Ez még durvább. Mert ha folyamatos kapcsolatban vagyok egy cég emberével, és X idő után az eredmény még mindig zéró-akkor vajon mit mondanak?

És itt nem jogi, hanem etikai értelemben kérdezem.

Mert ott vannak velem, mellettem, így látják mindent úgy csinálok ahogy mondják. Akkor pedig kell eredménynek lenni.

Vagy ha nem?

2013. jún. 30. 21:42
 3/8 The Other ***** válasza:
Én még azt is kinézem belőlük, hogy valami kiscsillag, apró betűs részben ott áll, hogy csak akkor garantálják az elhelyezkedést, ha az ügyfél minimum havi 1000 alkalommal próbálkozik 2 éven keresztül, akár az ország másik végébe és a közmunka is "sikernek" számít...
2013. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül egy ilyen kurzus illetve mentor-program?
2013. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kurzus 18.000

mentor napi 15.000

2013. jún. 30. 22:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Bakker, én elmegyek mentornak, ennyi pénzből nyitok egy vállalkozást, az álláskereső szépen tejel pár hétig-hónapig, ha nem talál sehol munkát, alkalmazom én.

És akkor a végén talált állást.

2013. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ühüm. és tükörbe hogy fogsz nézni? vagy ez nem szempont, csak csörögjön a pénz?



ennyi pénzből nyitok egy vállalkozást, az álláskereső szépen tejel pár hétig-hónapig

2013. júl. 1. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha éhen halunk mert nincs munkánk, akkor pláne nem fogunk tudni a tükörbe nézni.


Az egyébként egy egész értelmes vállalkozás lenne, hogy az álláskeresők karriertanácsadásra szánt pénzéből munkahelyet létesítenek, majd alkalmazzák őket. Így lényegében befektettek a saját jövőjükbe.

Csak ezeknek a cégeknek a fejesei a befizetett pénzből gondolom BMW-t vesznek és Mauritiusra mennek.


Néhány ember van olyan életképtelen, hogy még akkor sem tud magától munkát találni ha egyébként valahol alkalmaznák, mert van végzettsége/tapasztalata. Nekik tulajdonképpen jól jön a segítség, bár ez a 15e rengeteg pénz, nem tudom, miből gondolják, hogy majd a csóró álláskereső kifizeti?

A gerilla önéletrajz és a mindenféle munkakereső csoportfoglalkozás is sokba kerül, na de valaki beveszi és fizet érte. Valaki meg meggazdagszik rajta.

2013. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!