Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szoktak mondani, ha nincs...

Mit szoktak mondani, ha nincs meghirdetve állás, és "csak úgy" beviszem valahova az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés

#spontán álláspályázat #álláspályázat. álláskeresés
2013. jún. 26. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

"Köszönjük, majd értesítjük."


Mendemondák vannak erről, hogy valaki így talált állást, de én kétlem. Bár semmi sem lehetetlen!

2013. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, bemész, megkérdezed hogy van-e üresedésük, és a választól függetlenül mondod hogy azért engedjék meg hogy itt hagyd az önéletrajzodat.
2013. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben elteszik és vagy elfelejtkeznek róla vagy sem, rosszabb esetben (USA-ban már ez a divat) feketelistára tesznek és automatikusan ignorálják a jövőbeni tényleges jelentkezéseidet.
2013. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen kb eljátszák, hogy köszönik szépen és kidobják.

Vannak szemét munkaadók. Egyszer én is végigbombáztam a környék irodáit, ahol a végzetségemmel tudtam volna dolgozni. Pár nap múlva visszajelzett az egyik, hogy menjek be. Úgy örültem, bementem, vártam míg behív az illetékes... Aztán közölte velem, hogy utálják az ilyen "hivatlan" jelentkezőket, nincs hely. viszlát.

nem gyengén meglepődtem... minek hívott be?! :S

néhány helyről abszolút normális hangvételben közölték, hogy nincs üresedés, 1-2 írta, hogy félreteszik az életrajzomat és majd értesítenek ha aktuális lesz. És nyilván volt, ahol a kukában landoltam.

Azóta is munkát keresek.

Tapasztalatom, hogy a meghirdetett pályázatokról se mindig jeleznek vissza, még annyit se, hogy nem nyert.

2013. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindenhol. Én könyvesboltban dolgozok, és hozzánk rengetegen adják be az önéletrajzukat. Mi a fiókba eltesszük, nem dobjuk ki egyiket se. Egyszer volt üresedés mert a kolléganőm elment szülni, és adtak is fel hirdetést az interneten, plusz akik beadták az önéletrajzot a boltba, azt egytől-egyik behívták elbeszélgetésre. Lehet, hogy csak 5 percig beszélgettek, lehet hogy 20 percig, de meghallgatott mindenkit a főnökség:) Szóval soha nem lehet tudni, hogy mi lesz:)
2013. jún. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, hogy a beadott önéletrajzok között volt egy pályakezdő munkanélküli fiú, és annyira szimpatikus volt a főnököknek, hogy őt vették fel, és immáron 3 hónapja dolgozik velem:)
2013. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kidobják vagy adatbázisba tesznek és ha lesz üresedés és pont olyan, ami a te szakmádba vágó, akkor van esélyed, h behívnak. Csak mostanában nincs nagyon üresedés sehol.Irtó kicsi az esély rá sajnos. [link]
2013. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen nem szeretik, mert csak az idejüket raboltad. Ilyen kis üzlet, könyvesbolt jellegű helyen lehet talán esély.
2013. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!