Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek levelezőn mesterképzésr...

Menjek levelezőn mesterképzésre vagy hagyjam, mert nem érdekli a kutyát se a jövőben? Számít a mesterképzés? Könnyebb vele?

Figyelt kérdés
Nappalin már sajnos nem jöhet szóba. Nem tudom érdemes e, számít e hogy bsc-s vagy msc-s diplomám van de bennem van valahol egy kis hiányérzet. Sajnos nem tudtam még tartósan elhelyezkedni, csak egy pár hónapos szerződésem van, de ez is valamilyen formában kapcsolódik a végzettségemhez. Azt veszem észre hogy senkit sem érdekel hogy bsc-s vagy msc-s e a diplomám. Vagy még valamilyen szakirányú továbbképzésen vagy szakmérnöki képzésen gondolkodom. Nem tudom érdemes e belevágni, vagy hagyjam. Mostanság rengetegen jönnek ki az egyetemekről és félek hogy ez egy pár év múlva kevés lesz, még ha a mesterképzésen maradt csoporttársaimnál én jobban is tanultam, akkor is. Valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? Ti hogy látjátok ezt? Érdemes lenne belevágni vagy valami másba jobban? Vagy várjak még, majd ha állandó állásom lesz? Vagy keressek egy jónak tűnő szakmérnöki képzést és az is jó? Vélemények, bármi érdekel ezzel kapcsolatban. Lehet hogy pl. 2 év múlva kirúgnak ha esetleg jön egy mesterdiplomás? Ennyire számíthat?
2013. jún. 23. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban annyit lehet mondani, hogy a közszférában viszonylag fontos, hogy megfelelő végzettséged legyen, a versenyszférában sokkal inkább a tudás számít. Ha jól végzed a dolgod, nem fog kitúrni egy magasabb végzettségű.
2013. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérés de a közférában miért számít ennyire? Még pályakezdő vagyok és eddig csak annyi jött le, hogy több fizetést kapnak és egyes munkaköröket csak bizonyos végzettséggel lehet betölteni. De ez lehet szakmérnöki is. Ti mennétek mesterképzésre? Attól is félek viszont hogy pont e miatt nem fogok majd évekig munkát kapni, mert levelezőn tanulok. Olyan ez, minta sehogy se lehetne jól kijönni ebből sajnos :S Pár év múlva viszont már a kutyát se fogja érdekelni ha lenne gyakorlatom. Vagy csak így tűnk?
2013. jún. 23. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
A levelező csak azért rosszabb, mert kevésbé tudsz gyakorlatot szerezni. Megint csak azt mondom, hogy ha érted a dolgod, senkit nem érdekel, milyen képzési formában tanultál.
2013. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már van munkatapasztalat, akkor számít a hozzá kapcsolódó mester.

Levelezőn végeztem el az alapdiplomát, utána helyezkedtem el. Államvizsga után gondolkoztam mesteren, egy HR-es ismerőst kérdeztem meg, hogy mit gondol róla. Azt mondta, hogy egyelőre felesleges. Ha a cégnek számít, akkor úgyis vállalják ők és tanulmányi szerződés keretében elküldenek.

Tényleg így lett, szeptemberben kezdek mesteren, a cég fizeti.

2013. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!