Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaszerződésembe Bsc-s...

A munkaszerződésembe Bsc-s diplomával a végzettség típusához főiskolai van írva, de egyetemen végeztem. Baj ez? Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Valószínűleg én írta félre. Gond lehet ebből? Lényegében a kutyát sem érdekli így gyakorlatban és amúgy is csak közmunkás vagyok. Mit kéne ilyenkor írni? Egyetemi alapképzés, vagy bsc vagy hasonlót? Vagy simán egyetemit? Ennyire nem számítana hogy bsc vagy msc? Csak számít, nem?
2013. jún. 23. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A bsc fokozat, azaz alapképzés a régebbi főiskolai végzettségnek felel meg. Mindegy, hogy főiskolán vagy egyetemen szerezted. Ha sikeresen elvégzel egy mesterképzést, akkor mondhatod, hogy "egyetemi" végzettséged van.
2013. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, e így hogy a szerződésben ez szerepel nem helyes szerintem. Oké, hogy ennek felel meg de nem az. De ettől függetlenül ezt kell oda írni? Csak mert sem az oklevélben, sem máshol nem találok ilyet az egyetemi papírok között.
2013. jún. 23. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az #1-es. A Bsc a "régi rendszerbeli" főiskolával egyenértékű.

Mivel jelenleg már nincs külön egyetemi és főiskolai diploma csak Bsc és Msc (ill. osztatlan, ami Msc-nek felel meg). Az pedig a kutyát nem érdekli, hogy a Bsc-t "egyetem" vagy "főiskola" nevű intézményben szerezte-e meg valaki.

2013. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem biztos hogy érthető a kérés akkor. Bsc-s diplomával mi a végzettségem típusa? Pl. aki felsőfokún végzett annak felsőfokú Akkor nekem helyesen mit kéne oda írnom legközelebb? Tudom hogy főiskolainak felel meg, de valahogy szerintem ez nem jól van írva. Egyetemi alapképzést vagy mit kéne oda írni helyesnek?
2013. jún. 23. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol nem is tesznek különbséget egyetem és főiskola között, mindekettő "felsőfokú". Viszont a felsőfokú OKJ-s végzettséget nem fogadják el felsőfokúnak. Szóval én vagy azt írnám, hogy "felsőfokú" vagy azt, hogy "főiskolai". De ha nagyon pontos akarsz lenni, kérdezd meg azt, aki a kérdőívet adta.
2013. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bsc főiskolai diploma. Én is egyetemen végeztem, de Bsc, azaz főiskolai diplomám van.
2013. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ma már nincsenek is főiskolák csak nevükben léteznek pont az alap és mesterszak miatt.
2013. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!