Mi az üzlet a bérmunkás cégeknek?
Szia
Az hogy a közvetitő szépen lenyulja a meg kerestt pénzed egy részét,meg a munkaerő fizeti utánad a járulékot.Hiába van akár milyen végzetséget csak abetanitott minimálbért kapod meg
Mivel dinamikusan lehet kezelni a szükséges erőforrásokat.
Ha egyik nap 20 emberre van szükség, másik nap 200-ra, akkor egyik nap 20 embernyi bért fizetsz ki, másik nap 200 embernyit, és nem kell egy folyamatos 150fős átlagot fenntartani.
Ami miatt kevésbé előnyös ez a foglalkoztatási forma az az, hogy a munkaerő után ténylegesen kifizetett pénz és a munkavállaló által készhez kapott jövedelem között jelentős eltérés van. Tehát nem érdekelt olyan mértékű teljesítmény nyújtására, mint amennyit kifizettek érte. De, amíg a bérek alacsonyak, a szakképzetlen, betanított munkások száma végtelen, így is lesz minden ilyen helyre 10 másik jelentkező.
Mert egy hatékony módja a munkaerőszükséglet időszakos kilengéseinek követésére. Mindenki jól jár vele:
-A cég minimális erőfeszítéssel nagy munkaerőből tud meríteni, majd gyorsan "leadni". Ez lehetőséget ad a cégeknek a gyors alkalmazkodáshoz, hirtelen felmerült problémák kezeléséhez és sokkal bátrabban belevág a fejlesztésekbe, mivel nem kell azon agyalnia, hogy mit csinál utána ennyi emberrel, vagy épp honnan szerzi meg őket.
-a Munkavállaló is nyer, mivel a fenti folyamatok miatt gyorsabban fejlődnek a cégek és jönnek létre munkahelyek. Valamint a közvetítőcég leveszi a folyamatos munkakeresés terhét a válláról, folyamatosan hozza az ügyfeleket.
Tehát a koncepció az nagyon jó és a jövő is efelé megy, de sajnos egy itteni sajátosság, hogy a bérmunka az az olcsó munkaerő minél hatékonyabb kihasználása a cél. Viszont aki nem rendelkezik olyan képesítéssel és gyakorlattal, amire a cégeknek hosszú távon szüksége van, azt munkaerőkölcsönzők nélkül is megszívatnák....
A bérmunkás cégnek mindenképpen üzlet, hiszen ő drágábban adja el a munkaerőt a partnereinek, mint amennyibe nekik kerül a bérek, járulékok, adók kifizetése után, tehát neki profitja van rajta. Az első válasz hülyeség, mert egy korrekt bérmunkás cég nem a dolgozók béréből csippent le, hiszen a bér az fix, arról szerződést kötnek. Az az ár magasabb, amit ők kiajánlanak a partnercégnek.
A példa kedvéért. Egy biztonsági őr mondjuk 800 Ft-ot kap óránként, legyen ez a bruttó órabére, amiről leszerződnek. A bérmunkás cég a partnerének 1000 Ft/órát számláz le. A 200 Ft-os óránkénti különbözetből kifizeti a járulékokat, adókat, működési költségeit stb., és ami marad neki, az a profit. Nyilván sok munkaerőnél, sok-sok munkaóra után ez jelentősebb összeg.
Annak a cégnek, aki igénybe veszi a bérmunkát, anyagilag nem éri meg. Ez biztos, én céges oldalon vagyok személyügyes, úgyhogy tudom. Nem a költségcsökkentés a cél, hanem az, hogy gyorsan tudjanak embert adni, és azok rugalmasan leépíthetők legyenek adott esetben. A gyártó cégek megrendelései ugyanis sokszor szezonálisak, bizonyos termékeket az emberek jobban vásárolnak adott évszakokban. Ez azt jelenti, hogy egy cégnek mondjuk nyáron több munkaerőre van szüksége, mint mondjuk télen. Ez csak egy példa. A saját munkaerőjét nem küldheti el, majd veheti vissza minden évben, viszont fizetni sem akar feleslegesen többszáz embert, akinek nem tud munkát adni, mert éppen nincs megrendelés. Ekkor a legjobb a bérmunkás cégtől kölcsönkérni embereket a szezonális fellendülés idejére, majd a szezon végén lepasszolni őket. Így sokkal könnyebben meg tud szabadulni tőlük, nem kell felmondási időre szóló bért fizetni sem.
Az új törvényi szabályozások szerint a bérmunkásoknak fizetendő juttatásoknak ugyanabban a munkakörben ugyanakkorának kell lenni, mint a saját munkavállalók juttatásai. Sok cég ugyanis a korábbi gyakorlat szerint alacsonyabb bérért dolgoztatta a bérelt dolgozókat. Ez diszkriminiáció, ezért ma már fel lehet jelenteni egy céget. Azonos munkáét azonos bér jár.
Ebből is látszik, hogy a bérmunkát igénybe vevő cégnek sokkal drágább a bérelt munkaerő alkalmazása.
Az első válasz tényleg baromság (én is közvetítve vagyok egyelőre és nem minimálért).
A többinek köszönöm a választ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!