Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A GYSEV-nél (vagy akár MÁV-nál...

A GYSEV-nél (vagy akár MÁV-nál) nagyon nehéz egy 20 évesnek elhelyezkedni mozdonyvezetőként?

Figyelt kérdés

Ha pl a GYSEV központjába személyesen bemegyek pl Sopronban önéletrajzzal, mindennel. Sima gimnáziumot végeztem, mellette levelezőn végezném az egyetemet.

Hallottam hogy vannak ilyen motorvonat vezetői tanfolyamok.


Mennyire nehéz bekerülni? Vagy egyáltalán ilyen állást szerezni? (családban senki sem dolgozik vasútnál)



2013. jún. 10. 19:48
 1/9 A kérdező kommentje:
(vagy ha nem is személy, hanem tehervonat)
2013. jún. 10. 19:49
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
A GySEV nagyon fejlődik rendszeresen van felvétel! 2-3 éves a mozdonyvezetői gyakornoki képzés ami reggel6- 2-3ig tart először fél műhely gyakorlat és így tovább! Németből legyél penge mert a szakvizsgához kell az is ugyanis német nyelven is le kell tenni! Nem nagyon ismerek olyat ezt a képzést és mellette az egyetemet párhuzamosan csinálta volna, mert vagy abba hagytak vagy halasztottak! Utána már sokan mennek egyetemre levelezőn ha már ezen túl vannak.
2013. jún. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

20évesen még nem leszel mozdonyvezető.


Max. pár év múlva az adott cég által kiírt "tanfolyam" elvégzése esetén.

De erre sokan jelentkeznek és bizonyítani kell.

2013. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
GySEVnél rendszeresen van felvétel mert rengeteg mozdonyvezető kell, és elég sokan Osztrák vonalon járnak! DE 20évessen is elkezdheted!
2013. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A GySEV-nél már nem is emlékszem, mióta nem volt képzés, én nem tudom miről beszélsz második és negyedik. És milyen 2-3 év, másfél-kettő inkább. A beiskolázás feltétele még mindig 18 év és érettségi, a hatósági vizsga feltétele pedig 20 év.


Ami most megy a BGOK-szervezésében, az a motorvonat-vezetői képzés, ilyenre még korábban nem volt példa. Ez egy kizárólag motorvonat vezetésére feljogosító, 13 hónapra csökkentett képzés, melyet a MÁV és a GySEV közösen indított. Mozdonyt vezetni nem fognak.


A másik út, az országban eddig ha jól tudom egyszer volt erre példa egy-két éve, hogy a KompLEx TrenIng Kft. által szervezett képzés is elindult. Ez önköltségben is végezhető majdnem 3 M FT-ért, de ilyenre szerintem nem volt példa, ez inkább a magánvasutaknak (csak teher) szólt. Ők vettek fel ilyen módon pár embert, akiket a cég befizetett erre a tanfolyamra, és ez teljesen egyenértékű a MÁV-os BGOK-os képzéssel, ami a jogosítványt illeti, rendesen országos közforgalmú dízel- és villamosmozdonyvezetők lesznek. Kb. most ért véget azt hiszem. Hirdetik mindig, de elég rendszertelen, talán másodszorra még nem indult el. [link]


A MÁV remélhetőleg mozdonyvezetőképzést indít legközelebb, de ez mindenképp a motorvonat-vezetői után fog indulni, szóval leghamarabb jövő évben lesz meghirdetve. GySEV-ről nincs információm, de nem nagyon kell most sehová ember. Pest környékére kell, oda mindig kellett, kelleni is fog.


Az meg hogy "(vagy ha nem is személy, hanem tehervonat)", inkább ilyet ne mondj. Ha mozdonyvezető vagy, akkor mozdonyvezető vagy. Hidd el, sokkal nehezebb tehert vezetni, szóval nem tudom, mi ez a lealacsonyító félmondat.

2013. júl. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kori18 válasza:
Csatlakozom előttem szólóhoz. Mozdonyvezető képzés kb 16 hónapos tanfolyam. Ha nincs protekciód szerintem esélyed sincs rá. Másik dolog pedig, nincs ilyen hogy személy vagy teher... Villany-Dízel VOLT. most már egyben van a kettő. Akik régen voltak dízelesek, azoknak van átképzés. Viszont igaza van az előttem szólónak. "Sokkal" nehezebb Tehervonatot "vezetni" mint egy Személyt vagy Cityt. Ha sorrendet kellene felállítani, azt mondanám hogy Teher a legnehezebb, aztán egyszerre mondanám a Személyt, és a Cityt. Teher azért mert ne szakítsd sehol stb... Személy mert minden állomáson, és megállóhelyen megáll. City meg pont azért mert nem mindenhol áll meg. Nehogy véletlen kihagyj Állomást. Bár ott a vonalismeret. :) Az önköltséges MV tanfolyam meg 2450000 ft-ba kerül :) 1 villany és 1 dízel típusra :)
2014. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Felejtsd el, hogy ehhez a céghez bekerülsz. Főleg, ha a családban senki nem dolgozik a GYSEV-nél. Ha nőnek születtél, egyesek még meg is aláznak az interjún. Engem behívtak interjúra (harmadjára, de nem ugyanarra az állásra). Íme, a történet röviden:

Első állásinterjú: szimpatikus, intelligens interjúztató, korrekt kérdések. Mondta az úriember, készüljek második körre is, a rengeteg jelentkező közül 2-3-at fognak behívni. És bár nem írták bele a pályázatba; örültek neki, hogy beszélek angolul, mert a megpályázandó munkakörben szükség lesz rá. Második állásinterjú (2.kör): Kedves, szimpatikus, intelligens interjúztatók, korrekt kérdések. Még azt is megkérdezték, hogy nem lenne-e derogáló nekem, hogy a diplomáimmal csak asszisztens lennék. Ahogy véget ért az állásinterjú, és kimentem az irodából, felfigyeltem rá, hogy az iroda előtt ott ült egy kb. 18 éves kislány az anyukájával. Az anyuka nyilvánvalóan a GYSEV-nél dolgozik (különben nem engedték volna föl. Nekem is lenn kellett várakoznom és úgy küldtek le értem irodai dolgozókat, hogy felkísérjenek az emeletre). Telefonon értesítettek, hogy "szakmailag nem feleltem meg". Csodák csodája - a kislány alkalmasabb volt a nagy felelősséggel járó pozícióra, mint én a sokéves tapasztalatommal, a diplomáimmal meg a nyelvtudásommal.

Második próbálkozás: a munkahelyemről kértem el magam egy órahosszára, hogy elmehessek interjúra (előre letúlóráztam a leendő kiesést). Előrelátó voltam: kihagytam a diplomáimat az önéletrajzból, mert ugye az már kiderült, hogy a GYSEV-nél hátrány, ha diplomás az ember. :) Csoportos interjú, nyolcan voltunk a nyolc álláslehetőségre. Az elején közölték, hogy a német nyelvtudás fontos, igaz, páran közülünk csak angolul beszélnek, végül is az is jó, de elsősorban a német kell. Gondoltam, szuper, németül is beszélek, nyelvtanfolyamra is járok, hogy ezt tökéletesítsem, úgyhogy a GYSEV-es tanfolyam januári kezdéséig tiszta penge leszek németből. Nem is szólva arról, hogy a tanfolyam 8 hónapig tart, addig még a felsőfokú nyelvvizsga is meglesz. Ezután több feladatot oldottunk meg; tesztelték a színlátást, voltak logikai, számolási feladatok és egy intelligencia-teszt (!). Elsőként oldottam meg a feladatokat. Pár pályázó majdnem hajba kapott, hogy melyiküknek milyen közeli rokona dolgozik a GYSEV-nél. Az interjúztatók egyike nevetve mondta, hogy "ez nem előny". A GYSEV-es családból jövő fiúk hangosan kinevették, mert egy másik interjúztató az előbbinek az édesanyja volt. Ezután kimentünk a folyosóra. Kisvártatva behívtak, addig a többiek kinn várakoztak. Pár kérdés az interjún feltettek közül: 800 oldalas a tankönyv, meg tudja tanulni? (8 hónap alatt? Na, ne vicceljünk már, az egyetemen három hónap alatt kellett megtanulni sok-sok 800 oldalas könyvet - gondoltam magamban). A legjobban tetsző kérdés egy nő szájából hangzott el: a vasútnál férfiakat kell ám irányítani, mert ők dolgoznak többségben és úgy látja, eddig én "csak" nőket irányítottam. És mit csinálok, ha "hááárom maaarcona fééérfit" kell irányítanom, akiknek nincs kedvük dolgozni? (Elég sok embert irányítottam már, köztük férfiakat is, nem volt probléma). Tesztelték a némettudást is, folyamatosan tudtam magamról beszélni, ott sem volt probléma. Az interjú végén a nő gúnyosan megjegyezte, hogy 2 hét múlva várhatom az értesítést. Két hét múlva felhívott, és közölte, hogy szakmailag mást választottak (nyilván jobban megfeleltek az angolul vagy egyáltalán semmilyen nyelvet nem beszélő FÉRFIAK, akiknek a rokonsága a GYSEV-nél dolgozik). Leraktam a telefont. A munkahelyemen az előzőleg jelzett egy órás távollétből két és fél órás távollét lett, még jó, hogy nem rúgtak ki. Nagyon ráérnek ezek más idejével és munkahelyével szórakozni.

2014. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is gondoltam, hogy ilyen belterjes ez a cég.
2014. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
45%
Szerintem ez hülyeség. A párom is ott dolgozik, pedig senki a családjából nem MÁV-os, csak ő!
2015. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!