Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan nézzen ki az önéletrajzom?

Hogyan nézzen ki az önéletrajzom?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok, frissen végeztem, szakmai tapasztalatom nincs. Nem nagyon találok olyat, ami megfelelő lenne. Az Europassba például sok az 'üres' hely, pedig ha jól tudom akkor jelenleg ez a leg felkapottabb.

2013. jún. 9. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A pályakezdők életrajza ilyen. Amivel fel tudod tupírozni, és ki tudsz tűnni a tömegből, ha be tudsz írni szakmai tapasztalatot (legyen az szakmai vagy nem), önkéntes munkát, iskolai extra részvételt (pl. Diákbizottság, stb...)
2013. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szakmai tapasztalatokhoz az iskolai munkáidat írd be: diplomamunkát, egyéb diákköri tevékenységet, nyári gyakorlatot, mindent ami a szakmával összefüggő dolog. (diákmunkát is be lehet írni, de azt nem kell kifejteni, esetleg említés szintjén)

Nem feltétlenül kell szabvány szerinti legyen. Elég ha Word-be csinálsz egy szépen tagolt, könnyen áttekinthetőt. Időrendben visszafele menj. Ha van lehetőséged start kártyára, váltsd ki és tüntesd is fel az önéletrajzban. Fotóhoz csinosan öltözz föl és mosolygósan egy semleges háttér előtt fotózd magad.


Általában motivációs levél is kell: Itt sem kell eltitkolni, hogy pályakezdő vagy, mellette próbáld hangsúlyozni, hogy érdeklődő, lelkes vagy,szívesen tanulsz új dolgokat, ilyesmiket.

2013. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!