Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátósok! Szerintetek...

Vendéglátósok! Szerintetek mit kellett volna tenni?

Figyelt kérdés

A szitu a következő volt. Az étteremeben, ahol dolgozok, az egyik kolléganőm, aki pincér, kiszolgált egy középkorú urat. Nagyon fájt neki a feje, látszott rajta, kérdezte, van- e esetleg fájdalom csillapítójuk, mert sokat kellene vezetnie, de ő nem talál az autójába sehol. Körbejárta a csajszi a dolgozókat, az egyik szakácsnál volt, azt adta oda. Nagyon hálás volt az ürge, ki akarta fizetni, de persze nem kért pénzt. Mikor ezt megtudta a főnök, mármint hogy gyógyszert adott a palinak, éktelen dühbe gerjedt és kiosztotta szegény lányt, hogy ilyet nem lehet, jogszabályba ütközik, még jó hogy nem ellenőr volt stb...

Ezt tényleg így van? nem szabad egy vendégnek pusztán jóindulatból gyógyszert adni a fejfájásra?


2013. máj. 25. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem szabad. Nem ütközik jogszabályba önmagában, de ha pénzt ker érte, vagy elfogad, akkor valóban megbüntetik.

Emellett bajt is okozhat, ha pl allergiás az adott szerre.

2013. máj. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

NEm a dolgozó felel az allergiáért... én ápolónő vagyok, én se vagyok felelő azért, ha a beteg kap valamit, és kiderül, túlérzékeny rá... (nyilván ez nem az a helyzet, mikor piros betűkkel ott az orrom előtt, hogy ezt nem kaphatja). Az allergiáról, ha van, a pasi tud, ha meg eddig nem volt baj a szerrel, pláne nem lehet felelősségre vonni a dolgozót.


szimplán hülye a főnök. Jobb helyen ezt így csinálják, jobb emberek. Ha valakinek kell valami, ami nekem van, neki segítség, ha megkapja, odaadom...

2013. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 The Other ***** válasza:
52%

Akkor lenne baj, ha üzletszerűen árulnának az étteremben gyógyszert, de ez messze nem az az eset.

Ez jogilag kb. ugyanolyan, mintha valaki kérne egy másik embertől egy szál cigit az utcán, és aki (ingyen) adott, most rettegne, hogy neki nincs trafikos koncessziója... Elég abszurd lenne!

2013. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utcát meg az éttermet ne keverjük mar.
2013. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a fonok kicsit tulreagalta, tolem is szoktak kerni es soha nem volt ezzel gond.
2013. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!