Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérpapír értelmezése?

Bérpapír értelmezése?

Figyelt kérdés

Januárban 9 napot voltam szabin, a bérpapíromon esetszámnak 16 van feltüntetve, februárban 6 napot, márciusban 2 napot, ezekből egyik sincs feltüntetve. Ez a 17 nap a 2012. évi szabadságom terhére ment, ennyit hoztam át.

Sajnos ez csak most tűnt fel, hogy a szabi nem stimmel a bérpapíron, mert feltűnően gyenge fizetést kaptam. Ezért aztán visszanéztem a tavalyi évet, 10 napot vettem ki a valóságban, ami ha jól gondolom 10*8 óra, vagyis 80, de ebből csak 63 órát számolok össze, és az sem a valós időpontban van a bérpapíron, hanem 4 óra januárban + 8 óra márciusban...stb, holott szeptemberben vettem ki mind a 10 napot...

Ezzel mit lehet kezdeni? Egyáltalán jól értelmezem? Az esetszám órát jelöl?

Hétfőn bemegyek a főnökömhöz, de nem akarok butaság miatt hőbölögni ha rosszul értelmezem, ezért kérek itt segítséget.


2013. ápr. 6. 23:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsőként számold ki az órabéred vagy napibéred. Utána matekozd ki, hogy az adott esetszámok milyen időszakra vonatkozhatnak. Utána ellenőrizheted, hogy stimmel-e az összeg.


A főnöködhöz pedig kérdéssel menj be, ne feldúltan. Ha a válasz nem tényszerű, kitérő, támadó, akkor kezdj el szemöldököt ráncolni.


De ha nagyobb cégről van szó, akkor a bérszámfejtésen próbálkozz elsőként, mert a főnöködnek halványlilája sem lesz - ilyen esetben ő nem foglalkozik a bérelszámolással.

2013. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!