Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért van, hogy itt a...

Az miért van, hogy itt a gyakorin mindenki 300-400 e Ft-ot keres, de ha privátban rákérdezek a munkáltatójára, már nem nyilatkozik?

Figyelt kérdés

Vagy nem írnak vissza, vagy inkább ő azt nem mondja el.....

Miért probléma elmondani a cég nevét????



2013. márc. 31. 21:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
Visszakérdezek: miért kell neked konkrét cégnév?
2013. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
Én messze nem keresek ennyit, mégsem mondanám el a cégem nevét.
2013. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak szeretnék tájékozódni, hogy melyik cégnél milyen fizetések vannak.

De én őszintén szólva abszolút kétlem, hogy egy jól keresi sikeres ember, itt a gyakori kérdéseken veri magát a fizetésével.........:D Szóval szerintem is kamuk ezek a válaszok. :)

2013. ápr. 1. 08:15
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

"Egyszerűen csak szeretnék tájékozódni, hogy melyik cégnél milyen fizetések vannak."

Ez mellébeszélés, nem igazi válasz. Csak tájékozódás? Ha nem akarod felhasználni az információt, akkor minek akarod tudni? Ide akarsz jönni dolgozni? Cikket akarsz írni?


Én elmondom neked, hogy a fővárosban, bankszektorban, IT-sként ennyit megkeresek nettóban. Miért nem mondom el, hogy melyik banknál van ez? Mert nem tudok rólad semmit. Lehet, hogy te is ott dolgozol, lehet, hogy a munkatársam vagy, lehet, hogy a nicknevem alapján kitalálod, hogy ki vagyok. De az is lehet, hogy jelentkezel a bankhoz, hogy úgy hallottam, hogy itt ennyit keresnek, és az én munkám alá ígérsz. Vagy az is lehet, hogy nem választod az én bankomat, a munkaadómat számlanyitás céljából, mert "olyan hülyéknek adják a pénzt munkabér gyanánt". De az is lehet, hogy egy cikk jelenik meg arról holnap, hogy az XYZ banknál ennyit keresnek, és közben meg ennyit kamatot számolnak fel. A bankomat, a munkaadómat ez rosszul érinti, és jövőre nem emel fizetést. Megannyi olyan eset lehet, amikor ezzel az információval vissza lehet élni, és mivel nem ismerünk téged, nincs semmi garancia az ellenkezőjére. Ez egy egyszerű önvédelem.


"De én őszintén szólva abszolút kétlem, hogy egy jól keresi sikeres ember, itt a gyakori kérdéseken veri magát a fizetésével......:D Szóval szerintem is kamuk ezek a válaszok. :)"

Talán ha annyit kérdeznél, hogy milyen pozícióban dolgozik, milyen területen, a cége mekkora, milyen tulajdonú (multi, magyar, családi, stb...), akkor kapsz rendes választ. Ezzel a statisztikai adattal te is tudsz mit kezdeni, és a másikat sem lehet egyértelműen beazonosítani.

2013. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%
szerintem meg net és álnév mögül mindenki annyit keres amennyit nem szégyell. Leinformálni nem lehet se így se úgy hogy igazat mondott e, akkor meg...
2013. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Ha szerinted kamuznak, akkor miert ne tudnanak egy cegnevet is kamuzni?


Amugy meg azt hiszed, hogy ha X ceg Pityiri Palkonak kifizet netto 400k-t, akkor te is megkapnal ennyit, ha oda jelentkeznel?

2013. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
15-ös. Igazad van, ott a pont!
2013. ápr. 1. 20:03
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Ja ez már nekem is gyanus,hogy itt mindenki mérnök vagy programozó és min. 250 nettót keres.Nyilván vannak jól kereső emberek,de,hogy az itt lévők mondjuk 70%-az, na ne már...Akkor ennyi erővel Mo-on kánaán lenne,de ha körülnézek magam körül baromira nem tünik úgy.A családtagjaim,ismerőseim nagy része 100-130 körül keres(diplomás Bp.)Egy barátnőm van, aki közgazdász róla tudom,hogy 200 felett visz haza.Slussz.

É

2013. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
58%

"A családtagjaim,ismerőseim nagy része 100-130 körül keres(diplomás Bp.)Egy barátnőm van, aki közgazdász róla tudom,hogy 200 felett visz haza.Slussz. "


Egy mérnöknek/programozónak a családtagjai meg ismerősei nagy része meg több száz ezret keres.. egyszerűen más köröket ismertek, más körökben mozogtok.


Azért persze alapvetően igazad van, M.o.-on tényleg nem 70% keres kiválóan, hanem mondjuk 10-20%. Viszont pont ez a 10-20% az, aki megteheti, hogy egész nap netezgessen. Nem lehet gyakorizni, ha az ember kereket cserél, vagy zöldséget árul..

2013. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor nem,ha egész nap követ törsz,de én pl tanár vagyok,nem keresek többszáz ezret,és mégis ráérek gyakorizni...Szóval...Amúgy én se hiszem,hogy az itt lévők tulnyomó többsége felső középosztálybeli...
2013. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!