Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetne fellépni ez...

Hogyan lehetne fellépni ez ellen a diszkrimináció ellen?

Figyelt kérdés
A cégek kivétel nélkül csapatmunkára alkalmas, abban jó embereket keresnek. Aki "gyárilag" nem csapatjátékos, komolyan hátrányos helyzetbe kerül, pedig - tapasztalat - sokszor jobban megoldanak feladatokat a magányos farkasok, mint a csapatok.

2013. márc. 19. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretik az antiszociális embereket ... menj el zabhegyezőnek ha egyedül akarsz lenni munka közben.
2013. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
36%

Tényleg felháborító!

Az is, hogy a kórházak pedig kivétel nélkül orvosi egyetemet végzetteket keresnek orvosnak. Aki "gyárilag" más beállítottságú, az komolyan hátrányos helyzetbe kerül, pedig - tapasztalat - a szomszéd Juli néne sokkal jobban kuruzsol, mint a kórházi orvosok.


Az ilyen "diszkrimináció" ellen sehogy sem tudsz fellépni. A cégek olyan embereket keresnek, akik SZERINTÜK alkalmasak az adott munkára, és saját joguk, hogy ezt ők maguk döntsék el. Pont úgy, mint ahogy te is megválogathatod, hogy melyik fodrásszal csináltatod meg a frizurádat, és nem vagy köteles az úton a legelső fodrászatba betérni, ha az neked nem tetszik.


A szabad választás nem csak a te jogod, hanem másoké - például egy cégé - is.

2013. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem én, de többször találkoztam már olyannal, hogy egy csapat szerencsétlenkedett órákig, aztán jött egy magányos farkas, és megoldotta 10 perc alatt a problémát. Szerintem a cégeknek is megérné, hogy ezeknek az embereknek is adjanak esélyt, aztán ha nem hatékony, ki lehet rúgni.
2013. márc. 19. 18:26
 4/5 Shai-Hulud ***** válasza:
26%
Valami igazad van. De ezt egy cég nem vállalja be. Sokkal egyszerűbb egy csapatot felállítani, és az BIZTOSAN eredményt fog hozni. Az egyéni "zsenik" meg nem biztosan. :-)
2013. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy én úgy látom, hogy nincs benne kockázat. Olyat sokat láttam már, hogy vekeng egy csapat napokig valamin, aztán a nagyfőnök megelégeli, és kihívja a haverja ismerősének az autista gyerekét, aki ránéz, és megoldja, de olyat még nem nagyon, hogy ezek a magányos farkasok csődöt mondtak volna. Az a véleményem, hogy ezt a csapatfixáltságot valaki valamikor kitalálta, a többi meg elhitte, és mert nem nagyon rossz (és mert a haver ismerősének az auti kölke úgyis rendelkezésre áll, hisz ráér: csak veri a f...át otthon, mert nem veszik fel sehová), alkalmazza is. Pedig lehetne rugalmasabb, és az mindenkinek jobb lenne.
2013. márc. 19. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!