Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a motivációs levelemben a...

Ha a motivációs levelemben a megszólítás egyesszámú de a többi része többesszámú? Mennyire lesz ez hátrány?

Figyelt kérdés
Most vettem észre. Eddig az első pár sor szinte mindenütt megegyezett, így hát másol beilleszt. Most tűnt csak fel már vagy a 10. motivációs levél után hogy nem így kéne. Az a vicces hogy több emberrel is átolvastattam és ők sem szóltak ha már én nem figyeltem :( Számít ez? El szokták egyáltalán olvasni ha csak hirdetés nélkül küldöm? Akkora gáznak tűnik most így, de a legtöbb mintában így volt. Természetesen ahol nem tudtam ki a címzett, csak ott volt így. Most melyiket írjam? Maradjon többes szám vagy menjen egyes számban? Vagyis megszólítás: Tisztelt Hölgyem/Uram! és utána jelentkezem önökhöz.., vagy figyelmükbe ajánlom magam..? Vagy egyes szám?
2013. márc. 10. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. A megszólításban azért írsz egyes számot, mert tudod, hogy egy konkrét személy fogja olvasni. De utána teljesen rendben van a többesszám, hiszen egy céghez jelentkezel, ahol többen dolgoznak.
2013. márc. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Én is már mikor 10-szer végigolvastam erre hajlottam. Lényegében kicsi emberke lesz az aki először olvassa vagy nem olvassa :) Ha tudom a hr-es nevét, akkor is maradhat többes szám? Vagy akkor mehet egyes számban is?
2013. márc. 11. 12:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Én akkor is többesbe írnám, de persze függ a konkrét tartalomtól is. Amit eddig leírtál (jelentkezem Önökhöz, stb), az szerintem jobban hangzik többesben. De az "Önök"-et nem árt nagybetűvel írni.
2013. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!