Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mivel lehetne...

Szerintetek mivel lehetne segíteni a pályakezdő munkanélküliek elhelyezkedését?

Figyelt kérdés
Tanfolyamokra, oktatásra gondolok, ami segítene abban, hogy az illető munkát találjon.
2013. márc. 6. 10:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nagyszerű ötlet, én meg azt kérdezném, h aki 40-50 éves és van 15-20 éves tapasztalata, több diplomája, sok nyelven beszél, szakmája is van, az mit csináljon, h legyen végre állása, és ne utasítsák el azzal, h öreg és túlképzett...
2013. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem itt már nem kell senki. A nyuszin van sapka és nincs sapka esete: Vagy alulképzett vagy, vagy túlképzett, vagy pályakezdő vagy, vagy túlságosan öreg...Nincs itt már állása senkinek. Nincsenek munkahelyek.
2013. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy aki elhivatott az most is szerez gyakorlatot, én közgazdászként fogok idén nyáron végezni, de 16 éves korom óta dolgozom volt hogy villanyszerelő mellett, de volt mozis,call centeres és most egy tökre frankó irodai munka mellett. Amúgy nem várható el, hogy mindenkinek adjanak munkát, meg miért is kellene?Aki nagyon akarja szerintem most is megtalálja a számításait.
2013. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Aki nagyon akarja szerintem most is megtalálja a számításait"


Ez sajnos korlátozottan igaz, de papíron jól hangzik.

2013. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a válaszokat. Én alapképzésen végeztem 3 hónap szakmai gyakorlatom volt. Szakmai? Na ne vicceljünk már. Majdnem feleslegesnek mondható volt a szakon végzettek 70 %-nak. A többiek pedig gyakorlat nélkül is oda mentek volna ahova. Végig egy betanított munkát végeztem. Érdeklődő voltam stb, gondoltam tudják mit tanultam és mibe tudnék náluk pl. segíteni vagy mit tudnának megmutatni ami hasznos lenne ha más nem. Aztán a gyakorlat utolsó hetében a főnök megkérdezte hogy mit is tanultam én amúgy, mit is takart ez a szak. Na akkor estem egy nagyot pofára. Ráadásul az egyetem küldött ide, pénzt se kaptam de tényleg tanulni akartam ha már így alakult és dolgozni. Én azon változtatnék, ha már kötelező a gyakorlat akkor olyan helyre küldjenek mindenkit ahol legalább 1-2 hetet ha nem is többet de végzettségének megfelelő munkával töltsön. Megértem én a cégeket, hogy nincs idejük, kapacitásuk emberük foglalkozni egy gyakornokkal, de így meg minek nekünk lehúzni 3 vagy még több hónapot? Abból ok, megcsinálom de akkor legalább 1 hétig tanítsanak be olyanra, amit majd a végzettségemmel is csinálhatok. Amúgy is kapnak ilyenkor pénzt. Ennyiért már megtehetnék. Aztán úgyis csináljuk tovább a takarítást, kávé főzést fénymásolást és adatrögzítést. De így semmi értelme és haszna nincs. A képzéseknek sem. A szakmunkáknak igen, de már lassan abból is csak 1-2 szakmunkás végzettség a jó és náluk is egyből a gyakorlattal jönnek. Nőként meg a varrónő egyedül. A többi ugyan úgy munkanélküli. Én esetleg még valami számítógépes valamit csinálnék meg vagy valamilyen laboros papírt szereznék kiegészítésnek. Nem is a papír miatt, hanem a tudás miatt.
2013. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15-ös vagyok. Én is sok helyen megfordultam diákként. Annyiban bízhatok, hogy ezt pozitívumként értékelik még ha semmi köze sincs a szakmámhoz. De pl. ahol gyakorlaton voltam, ott kiröhögött volna a főnök vele. Pedig szerintem a hozzáállás már ebből is látszik. De ők tudják. Így viszont félve írtam be ezeket az önéletrajzomba de azért ott vannak.
2013. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2013. márc. 6. 17:02
 18/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Egy nagyon fontos tényről mindenki megfeledkezett:


Magyarország nem tud valamennyi munkaképes korú polgárának munkát adni. Egész egyszerűen azért, mert nincs elég munkahely.


Ergó hiába tanulsz, hiába szerzel szakmai tapasztalatot, még akkor sem garantált, hogy el fogsz tudni helyezkedni, mivel nincs hova.

2013. márc. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!