Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végzettségem vegyész. Angolul...

Végzettségem vegyész. Angolul felsőfokon, olaszul középfokon beszélek.120. 000 forintos kezdőfizetést ajánlanak. Reális ez?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 22:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem reális, nagyon alacsony egy ilyen végzettséghez, de ma nem élünk normális időket Magyarországon. Ha kell a munka és a pénz, no meg a gyakorlat, vállald el, aztán majd dobbantasz. Előfordulhat, hogy ha elégedettek lesznek veled, emelnek. Ha egy inkorrekt cégről van szó, akkor otthagyod őket, de addig is szereztél némi tapasztalatot.

Sajnos ma tényleg nem nagyon lehet válogatós az ember.

2013. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
69%

Igen. Attól is függ, hogy bruttó vagy nettó?

Hallottam már rosszabb ajánlatról is. Lényeg az, hogy van e másik alternatíva.

2013. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
100%
Szerintem sokkoloan rossz. Ismerek olyan arufeltoltot, aki brutto 140k-t keres. Itt van egy regebbi link: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi.. egyebkent meg ha nem talalsz masikat, fogadd el. En informatikuskent alig talaltam munkat, amig nem volt tapasztalatom, es netto 160-at kaptam. Most joval tobbet kapok es idonkent megkeresnek cegek eleg jo ajanlatokkal. Tapasztalattal konnyu tovabblepni.
2013. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
100%
Hülyét kapok ettől a "miért nem mész ki külföldre?" hozzáállástól. Esetleg talán mert természetes, hogy itthon szeretne élni, mert itthon született, nőtt fel? Lehet, hogy most szar nekünk, de a társadalomnak is ugyanúgy folyamatosan erőfeszítést kell tennie. Ki tenné meg helyettünk? A 180ezres fizetésű kommentelő lehet hogy már régebb óta ott dolgozik, erről kérnék egy infót tőle. Ha a 120 az egy nettó, akkor most így hirtelen tényleg nem árt elfogadni, tényleg szerezz gyakorlatot, érezd, hogy mi merre hány méter. Volt már szakmán belüli munkahelyed eddig? Milyen szintű a végzettség? Vegyésztechnikus? Vegyészmérnök?
2013. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 KovA1963 válasza:
100%

Szigorúan jobb híján - fogadd el - és nézz jobb lehetőségek után.

A 120000 a semminél több. Közben szerzel némi tapasztalatot ismeretet - és kapcsolataid is lesznek.

Valószínűleg az előmeneteled nem lesz olyan mint, ha váltasz - előbb-utóbb váltani kell. Úgyhogy fogadd el - és tartsd nyitva a szemed és füled.

Addig is olyan ez, mintha az egyetem folytatódna - csak nem te fizetsz, hanam már neked fizetnek valamennyit.

Próbáld azért följebb srófolni a dolgot - esetleg úgy, hogy megkérdezet milyenek e téren a kilátásaid és mikor.

Próbaidő leteltével szoktak hajlandóságot mutatni emelni valamit - egyébként meg jellemzően %-os és minél kevesebbről indulsz annál rosszabb...

2013. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

Reális vagy nem reális... Örülj neki hogy nem minimálbér, vagy hogy egyáltalán kapsz munkát.

Ismered a viccet. Hogy köszönnek a friss diplomások?

-Szia! Kicsi vagy nagy sültkrumplit kérsz?

;)

2013. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
És te ismered azt a viccet, hogy minimálbéren azok dolgozzanak, akik nem tanultak egyetemen gimnázium után 5 évet?
2013. febr. 28. 14:04
 18/34 anonim válasza:
100%

Na utolsó hozzászólásodon kiakadtam!!!

Honnan tudod azt kedves kérdező, hogy akik minimálbérért dolgoznak azoknak éppenséggel nincs diplomájuk vagy nyelvtudásuk? Esetleg azért nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, mert nincsen más lehetőség? És ide köti őket a család és a gyerekek?

Nekem 3 szakmám van, különböző területeken, most csinálom a diplomát, 2 nyelvvizsgám van és mégis sor mellett vagyok.

4 műszakban járok, (nem tudom tudod-e mi ennek a szónak a jelentése), robotolok, szaladok, idegeskedek a főnökök és a munkatársak cseszegetései miatt és ezt csinálom 1,5éve.

Ja és 130ezret kapok ezért nettóban plusz egyéb juttatások.

2013. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 claidheamohmor ***** válasza:
Ha bruttó, csak addig fogadnám el, amíg nem találkok mást. Ha nettó, akkor meg csak addig fogadnám el, amíg nem találok mást, épp csak kisebb erőbedobással keresném a következő munkaheéyet :)
2013. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 claidheamohmor ***** válasza:
*munkahelyet
2013. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!