Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik gazdasági szakot...

Melyik gazdasági szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, adottságok szerintem megvannak.

Melyik gazdasági képzésnek van a legtöbb értelme és hitele a munkaerőpiacon? (a semelyiknek választ ne írjátok kérlek mert az nem igaz.)



2013. febr. 19. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
pénzügy és számvitel, de nem egyszerű.
2013. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a gazdálkodási és menedzsment mennyire jó választás?
2013. febr. 19. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Majdnem mind1 ha igazán jó nyelvtudásod van hozzá. Legalábbis nekem ez jön le hasonló végzettségű ismerőseimet látva.
2013. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szak szerintem mindegy, a szakirányt kell jól megválasztani.

Én általános gazdálkodási szakra mentem anno, és így mindenféle tárgyam volt, széles körben kaptam rálátást a közgazdasági területre. Először marketing szakirányt választottam, dolgoztam is a területen, de nem láttam benne lehetőséget, aztán a másoddiplomámat már pénzügyből szereztem, és egy ideig dolgoztam bankban, de nem jöttek be a számításaim. Aztán rátaláltam a HR-re, és megtaláltam a nekem való munkát.


Az, hogy mit válassz, attól is függ, mennyire vagy humán vagy reál beállítottságú, mennyire szeretsz számokkal foglalkozni, vagy inkább emberközpontú vagy, stb.


Ha szereted a számok világát, akkor jó a számvitel/pénzügy szakirány, és akkor javaslom, hogy utána kontrolling irányba menj tovább. Egy jó kontroller ma 500.000 - 1.000.0000 között keres! Belőlük lehetnek a pénzügyi vagy gazdasági vezetők is.


Ha inkább szervezni szeretsz, intézkedni, jönni-menni, akkor a logisztika a neked való terület.


Ha emberekkel foglalkozni, akkor a HR.


stb.

Azt kell csak tudnod, miben vagy jó.

2013. febr. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a jó választ:d
2013. febr. 22. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!