Informatikai statisztikus és gazdasági tervező vagy Web-programozó Felsőfokú 2 éves OKJ: Melyiket válasszam?
2:
A Cisco CCNA az vicc kategória.
A CCNA azért vicc, mert bárki erőfeszítés nélkül meg tudja csinálni. Természetesen ha megtanulod, akkor hasznos, de 90% úgysem tanulja meg, tehát hiába lobogtatod a papírt, azzal még nem mész semmire.
Nálunk amúgy egyetemi kurzusként volt felvehető. Eleve fent vannak a tesztek megoldásai a neten, a gyakorlati vizsgán meg mindenkit átrugdosnak.
Miért van az az érzésem, hogy fogalmad nincs miről beszélsz? Itt a syllabusa a CCNA-nek: [link]
Az, hogy a Cisco ad ki olyan oktatási anyagot, aminek megoldása van, az nem azt jelenti, hogy a CCNa könnyű lenne, azt meg főleg nem, hogy semmit ne érne. Valahol, a belegondolsz, annak kéne az alapnak lennie, hogy pontosan elsajáthítható legyen az, amit számonkérnek, nem csak itt, bárhol. Úgy letenni a vizsgát, hogy nem tanulod meg, nem lehet, mivel magas a követelményszint.
Fogalmam nincs milyen egyetemre jársz, de CCNA vizsgát csak hivatalos helyen lehet tenni. Most abba főleg ne menjünk bele, hogy alapvetően ilyen vizsgát csak az tesz le, aki ezzel akar foglalkozni, mivel 3 évenként újra le kell tenni vagy további ráépülő
modulokat kell elvégezni, mint a CCNP, ami ugyancsak nem könnyű, viszont már egy elég erős papír. Azonban jellemzően ilyet csak az végez már el, akinek megvan a szükséges gyakorlati tapasztalata is.
"Az, hogy a Cisco ad ki olyan oktatási anyagot, aminek megoldása van, az nem azt jelenti, hogy a CCNa könnyű lenne, azt meg főleg nem, hogy semmit ne érne. "
Ez csak egyetlen tényező, amit felsoroltam. Amúgy sem a Cisco adja ki a megoldásokat, a Cisco annyiban hibás ebben, hogy mindig ugyanazok pontosan ugyanazok a kérdések vannak. Normális oktatásban ilyen nincsen, egy normális tanár legalább egy nagyobb halmazból választja ki a kérdéseit, hogy ne pont ugyanazok legyenek minden évfolyamon. Az, hogy ezt egy ekkora vállalat nem bírta megcsinálni, az vicc kategória.
"Valahol, a belegondolsz, annak kéne az alapnak lennie, hogy pontosan elsajáthítható legyen az, amit számonkérnek, nem csak itt, bárhol."
De az anyag nem azonos azokkal a kérdésekkel, ha csak azokra a kérdésekre tudod a választ, akkor 1 százalékát sem tudod. Nyilván ha nem mindig ugyanazok a kérdések lennének, akkor mindent meg kellene tanulni, hogy aztán belekérdezzenek, de itt nem erről van szó.
"Úgy letenni a vizsgát, hogy nem tanulod meg, nem lehet, mivel magas a követelményszint. "
LOL. Én konkrétan a CCNA security-t tettem le, de halvány gőzöm sincsen az egészről. De akik a CCNA 1-et és 2-t, azok többségének sincs.
"Fogalmam nincs milyen egyetemre jársz, de CCNA vizsgát csak hivatalos helyen lehet tenni."
Ilyen hivatalos hely több hazai egyetem is.
"Most abba főleg ne menjünk bele, hogy alapvetően ilyen vizsgát csak az tesz le, aki ezzel akar foglalkozni"
Ehhez viszont kevés az óraszám. Persze meg lehet tanulni az anyagból, meg lehet gyakorolni Packet Tracerrel is, csakhogy akkor meg minek a tanfolyam és a vizsga, főleg hogy a vizsgán könnyen átcsusszan az is, akinek fogalma sincs az egészről.
Nézd, el tudom fogadni, amiket felsoroltál, még ha nem is értek egyet mindegyik ponttal. Mindemellett még mindig tartom, hogy a CCNA nem vicc kategória, elég komoly a követelményszintje, és mivel úgyis lejár 3 év után, ezért teljesen felesleges olyanoknak letenni, akik csak a papírért csinálják, de nem értenek hozzá. (a kérdező is munka és fejlődés miatt kérdezte, erre is kapott választ) Később fejlődni nem csak Packet Tracerben lehet, hanem GNS3-mal (igaz, a image-ek miatt problémásabb).
Az, hogy a CCNA nem magas presztizsű, még el is tudom fogadni, viszont beugró abban az esetben, ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni.
Tuti, hogy az első sem jó semmire?
"Az Informatikai statisztikus és gazdasági tervező OKJ-s szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakörök:
Statisztikai ügyintéző; Számítástechnikai tudományos foglalkozások; Számítástechnikai szervező; Szoftverfejlesztő informatikus; Egyéb magasabb képzettséget igénylő számítástechnikai foglalkozások; Üzemgazdász, ügyvitelszervező; Statisztikus, elemző statisztikus; Piackutató, marketing tevékenységet végző; Egyéb gazdasági foglalkozások; Munkaerő-szolgáltatási foglalkozások; Pénzügyi ügyintéző; Számviteli ügyintéző; Számítógép-hálózat üzemeltető; Adatbázis-felelős; Egyéb számítástechnikai foglalkozások; Titkári ügyintézői foglalkozások; Humánerő-gazdálkodási ügyintéző; Bér és tb ügyintéző; Tervkészítő; Egyéb gazdasági ügyintézők; Kiállítási és kereskedelmi propaganda ügyintéző; Anyaggazdálkodó; Analitikus könyvelő; Bérelszámoló; Egyéb analitikus jellegű számviteli foglalkozások; Anyagnyilvántartó; Pénzügyi, munkaügyi nyilvántartó; Egyéb irodai nyilvántartási foglalkozások; Titkárnő; Irodai adminisztrátor, írnok; Egyéb irodai jellegű foglalkozások; Számítástechnikai adminisztratív jellegű foglalkozások; Ügyféltájékoztató; Egyéb ügyviteli (ügyfélforgalmi) jellegű foglalkozások."
forrás:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!