Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori hogy az...

Mennyire gyakori hogy az állásinterjún felsorolják az adott állás összes negatív velejáróját?

Figyelt kérdés
Csak el akartak ijeszteni? Vagy miért csinálták ezt?
2013. febr. 19. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálják, hogy ne érjen meglepetés, és hogy ne mondhasd azt, hogy te nem hallottál semmit ezekről. Mert van, aki inkább azt mondja, hogy köszöni nem, és akkor megkíméli az állást ajánlót egy szerződésbontástól, csomó jogi dologtól, és inkább abban a pillanatban keres mást.
2013. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ijesztgetni a fizetéssel szoktak! :P
2013. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal már megijesztettek mert olyan alacsony lenne :D 8-10 óra munkáért cserébe...
2013. febr. 19. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Korrekt munkaadó így csinálja. Mert nem akarja, hogy egy hónap múlva újra üres legyen az állás, és keresnie kelljen valaki mást helyetted.
2013. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit tekintesz negatív velejárónak? Aki bírja (pl. stresszt, monotóniát, pszichikai/fizikai terhelést, nehéz munkakörülményeket stb., vagy ezek kombinációját), annak jó, aki nem bírja, az meg ne csinálja, keressen mást, ennyi. A munkáltató, már csak a saját érdekében is el fogja mondani, hogy mivel jár a munka. Amúgy meg nagyjából el lehet képzelni a munkakör alapján, akkor is, ha nem mondják el.


Nyilván nem elijeszteni akarnak, de ki akarják szűrni azokat az embereket, akik már csak alkatilag sem alkalmasak az adott munkára. Ha pl. parkolóőr akarsz lenni, nyilván el fogják mondani, hogy gyaloglással, az időjárásnak kitéve, adott esetben főutak menti zajban és szmogban, alacsony társadalmi megbecsülés mellett kell dolgoznod, és akár fizikai támadásnak is ki lehetsz téve az "ügyfelek" részéről. Ha ezt nem akarod, vagy valamilyen ok (pl. rossz fizikai/pszichés állapot) miatt nem tudod vállalni, akkor nem is érdemes a felvételeddel, betanításoddal stb. bajlódnia, erre időt és pénzt fecsérelnie a munkáltatónak. Ez így, gondolom, érthető.

2014. jún. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A felsorolás nem jellemző, saját bőrödön megérzed. Semmi gond, 3 hónap próbaidőd van. Ezalatt bármikor bejelentheted, hogy nem szeretnéd tovább csinálni, köszönöd szépen. Felállhatsz az asztaltól magyarázkodás nélkül. 3 hónap után vagy ha a próbaidő másabb akkor annak letelte után a munkaszerződésben is leírt módon, a felmondási idő letelte után lehet lelépni ha közös megegyezéssel akar valaki menni. Természetesen mindenkinek JOGA, hogy akár másnap KILÉPÉSSEL otthagyja a munkahelyét. Ez jogállam, vagyis senki se kényszeríthető hogy olyat tegyen pl. dolgozzon egy percet is amit nem akar. A kilépés esetében pedig, pár munkaügyi központos dolgon kívül nincs negatív hatása. Persze a következő munkáltató megkérdezheti, miért léptél ki miért nem közös megegyezéssel. Az olyankor nem túl jó fényt vet az illetőre. De az esetek 99,99%-ában ha előre szól az ember nem kell kitöltenie a felmondási idejét mert a munkáltató nem köti láncra az illetőt, egy hét után el szokták engedni vagy hónapfordulón.
2015. nov. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!