Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állatkereskedésbe jelentkeznék...

Állatkereskedésbe jelentkeznék eladónak. Piercing, színes haj akadály lehet itt?

Figyelt kérdés

Évekig gyármunkás voltam, itt nem számított a külső, már felvételkor extrémebb figura voltam, de mindenkit csak a próbamunkán elért eredményem érdekelt. :)


Régóta szeretnék újból a szakmámban dolgozni eladóként, van gyakorlatom élelmiszerboltban.

Egy szimpatikus, kicsi, vidéki állatkereskedés hirdet felvételt.


Jelenleg sötét hajam van kék csíkokkal (ezen mondjuk könnyű változtatni), a mindig látható piercingek a fülemben, orromban, szemöldökömben, mellkasomon és a csuklómon.

Egyébként szolidan és nőiesen öltözködöm.


Okozhat ez gondot állásinterjún? Vagy azért már viszonylag elfogadott, hogy valaki nem csak gyűrűt és nyakláncot visel?

Régóta nem voltam interjún, nem tudom változott e az általános felfogás testékszerek terén.

Egy állatkereskedésben akadály lehet ez?



2013. febr. 17. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajszín és az orrpiercing / fülpiercing még csak a vérmérsékletétől függ a tulajnak. Vagy bejön neki vagy nem. Nekem nem lenne gond, másnak, aki konzervatívabb igen.


De csuklópiercing egész biztosan gond, hiszen ha élő állatokkal kell dolgoznod, akkor elengedhetetlen a fizikai kontaktus. A csuklón lévő piercing pedig be tud akadni, kárt tehet az állatban, illetve még rosszabb esetben elfertőződhet simán.

2013. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igaz. A csuklómon lévőt az interjú idejére eltakarom egy karkötővel, és ha felvesznek akkor kiszedem.
2013. febr. 17. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A látható piercingeket vedd ki, ha felvettek kérdezd meg, hogy hordhatod-e őket. Ez a legegyszerűbb módszer.


Nekem nyelvpiercingem van, konzervatív környezetben (üzleti szféra, kosztümös, visszafogott megjelenés elvárt) dolgozom, eddig vagy nem vették észre vagy nem zavarja őket.

2013. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Csak nem mindet lehet kivenni. :) Microdermalt pl. nem vágatnám ki csak azért mert hátha felvesznek. Ha ott fogok dolgozni akkor más a helyzet, akkor kivetetem, ha szükséges.

De orr, szemöldök, fül, kivehetők, persze.

2013. febr. 17. 15:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha én eladód keresnék biztos nem vennélek fel. Bocsi.

Általában egy ilyen állásra kb. 70-100-an jelentkeznek, s abból azért tudnak válogatni.

2013. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A múltkor hasonló extrém pincérnő szolgált ki. Tetoválások, egy rakat piercing, színes haj. Igazán dögös volt. :)

Vidéken azonban kicsit erősebb a konzervatív felfogás, ott lehet problémásabb.

2013. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Főnöke válogatja. Az emberek többsége szerintem ma még konzervatív, abszolút nem elfogadó. Vagy ha ő személy szerint el is fogadná, attól tart, hogy elriasztod a vevők egy részét. Szerintem nem szerencsés, azaz biztosan nehezítő tényező!
2013. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én irodában dolgozom, elég rikító piros hajjal, piercingekkel látható helyeken. Az én módszerem az volt, hogy az ajak pc-t a legkisebb bogyóra kicseréltem ami szerintem abszolút nem kelt zavaró hatást, mert elmondások szerint nagyon az arcomhoz való. A többit kicseréltem átlátszó szilikonra, így van is meg nincs is :)
2013. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Felvettek egyébként! :)

Márciusban kezdek.


Azt mondta a főnök, hogy ilyen energikus, mosolygós fiatal lányt kerestünk. :)

A piercingeket megbeszéltük, minden maradhat, csak szolidabb kivitelben. A csuklómon lévőket pedig el kell takarnom munkavédelmi és higiéniai okokból.

A hajamat meg már hétvégén átfestettem.


Mindenkinek aki hasonló helyzetben van javaslom: interjú előtt hajat szolidra festeni, ékszereket a lehető legkisebbre és legegyszerűbbre cserélni. Ha felvettek akkor úgyis meg lehet állapodni abban, mit lehet mit nem. :)

2013. febr. 21. 04:40
 10/11 anonim ***** válasza:
gratula! :)
2013. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!