Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyártósori összerelési munkába...

Gyártósori összerelési munkában nők is dolgoznak, vagy inkább csak férfiak? Illetve mit kell az ilyen munkánál csinálni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
vegyesen dolgoznak. az ilyen könnyű betanított fizikai munkákat bárki meg tudja csinálni, még egy nő is.
2013. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munka is lehet fizikailag könnyebb és nehezebb is, attól függ, hogy mit gyártanak. Gondolkozni nem kell, agyilag teljesen leépülsz,olyan, mintha robot lenné, egész nap ugyanazt a műveletet csinálod, például becsavarsz egy csavart, vagy beraksz egy alkatrészt, akár napi 1000 darabot, attól függ mennyit kell teljesíteni. WC-re is csak engedéllyel mehetsz, és csak akkor ha valaki addig beáll helyetted.
2013. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesen mindenki. Cégtől függ hogy mik a szabályok, nem mindenhol kell óvodás módjára a WC-re kikönyörögni magad stb.
2013. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább nők dolgoznak ilyen helyeken,mert ügyesebbek,gyorsabban dolgoznak.De autógyárban inkább fordítva van,és férfiak dolgoznak többen.
2013. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem inkább nők dolgoznak ilyen helyeken,mert ügyesebbek,gyorsabban dolgoznak."


Nem ezért dolgoznak sokszor nők a gyártósoron. Sokkal jobban tűrik a monotonitást.

2013. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy amiatt is,nem tudom,nem vagyok nő.
2013. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit kell összeszerelni. Ha nehezebb alkatrészeket, akkor inkább férfiak végzik, ha kisebb elektronikai kütyüket (pl. mobiltelefon), akkor ott jellemzően nők vannak többen. Ahogy fentebb is elmondták, nagy kézügyességet, koncentrációs készséget, gyorsaságot és monotóniatűrést igényel ez a fajta munka, és tényleg a nők jobban bírják. Vannak, akiknek kifejezetten bejön ez a munka, egy ilyen gyárban vagyok HR-es, és nem kevés dolgozó van, aki évek óta ezt csinálja, és szereti csinálni. Embere válogatja.


Próbáld ki, akkor tudod meg, mennyire menne ez Neked. A nehézség inkább a több műszakos munkarendben van, éjszaka nehéz koncentrálni.

2013. febr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyármunkás nő vagyok.

Nagy a monotonitás, egy leépítés gyanúja esetén pedig nagy a rivalizálás, fúrás. (de ez irodán is így van, ott is dolgoztam)

Voltam ügyintéző egy nagy cégnél, de nekem pl. kifejezetten a gyári munka jön be. Hatra bemegyek, kettőkor leteszem a szerszámot és elfelejtem. Nem viszek haza munkát, nem vagyok bent egész nap, a hétvégém szabad, nem agyalok otthon is a munkámon, hiszen nem sok agyalni való van rajta.


Nálunk inkább nők dolgoznak, de párom munkahelyén meg férfiak. Ez a munka jellegétől függ.

2013. febr. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!