Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Véleményekre vagyok kíváncsi!...

Véleményekre vagyok kíváncsi! Mennyi lehet a valóságtartalma?

Figyelt kérdés

Kaptam egy "állásajánlatot", ami igen jól hangzik, de szerintem nem sok valóságalapja van. Mi a véleményetek?


"müncheni helyszínnel 5. éve reklámanyag szórással foglalkozom ottani cégeknek. kora tavasztól késő öszig. közvetlen munkatársat keresek hozzá. szállás van ,nyelv ism nem kell. a munkavégzés a város kertes részeiben és annak környékén postaládázni a kertészet munkaajánlatát. ezt én kerékpárral végzem. kerékpárt számodra is biztosítok. ehhez komoly helyismeret kell ,amiben én profi vagyok. te kezdéskor 1000lap kiszórásáért 30eut kapsz. ez 1nap kb meg van. hó végén van elszámolás akkorra kb 1000eut keresel kezdetben . ebből lejön aszállás ami egy szép parkos campingben van ez 225eu plusz gáz villany felesbe. az kb 50eu. a lakó rész sajnos most kisebb lakókonténer,de írom ,hogy bizonyos fokú szimpátia elengedhetetlen ezért. egyébként minden komfort meg van. a munkaidő kötetlen. én szeretek főzni ,meleg étel minden nap van. minden hétvégén a megbízó a havi elszámolás terhére ad előre 50 eut konyha és stb pénzt könnyű és nagyon testhez álló munka annak aki szereti a változatos helyeket szereti a szép tájakat a sportot / biciklizést."


2013. jan. 6. 12:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem alapból a felsorolt összegek már túlzóak. Nem hinném, hogy ennyit lehetne keresni.
2013. jan. 6. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Az árak nem túlzóak, reálisnak tűnhet.

Mindenképp írj neki, és kérdezz rá az utazásra, munkavállalási engedélyre, stb-stb, ezekből fog kiderülni, hogy kamu-e vagy sem.

2013. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az addig rendben van, hogy EGY nap megkeresel 30 Eurót, de elég valószinütlen, hogy ez a honap minden napján ennyi lesz - a megadott havi összeg a maximum, de általában ennél jóval kevesebb jön össze.

A másik meg, hogy akármilyen idö van, menned kell, és arrafelé elég sokszor van nyáron is esös, szeles, hideg (max. 15 fok) idöjárás, amikor nem igazán élvezet biciklizgetni. Meg napi 6-8 órát tekerni sem igazán kellemes dolog.

2013. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nagy szr! 30 euró egy nap, az rabszolgatartás. 10 euró a minimál órabér. Ráadásul a szöveg tele van "kb"-val meg nagyvonalú felfele kerekítéssel. Mindenesetre poénnak megteszi. Ha nem vagy még 20, menj! (ja, és ne felejts el kint körülnézni. két hét és nem ezt fogod csinálni)
2013. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"10 euró a minimál órabér."


EZT honnan szeded?!?! Ugyanis Németországban nincs sem minimálbér, sem minimál órabér. Söt ott ismert az "1 Euro-Job" fogalma is, ami EGY Eurós órabért jelent!!!!

2013. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az átlagkereset tényleg 10 euró körül mozog, de az bruttó, tehát bőven nem annyit kap az ember.
2013. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"EZT honnan szeded?"


Saját tapasztalat. Dolgoztam kint, ismertem egy rakás magyart kint és bevásárlás, vasalás, házimunka, kertimunka, kutyasétáltatás, SZINTE BÁRMIÉRT kb 10 eurós órabért megadnak. A legkisebb 8.50 volt, de akkor mondta a gazda hogy rendszeresen kéne és minimum 4 órát, ha hív. Egyszeri alkalom, ami keményebb munka, pl újragyepesítésnél kellett a régi füvet kézi fűfeltépővel eltávolítani, egyből 15 euró volt.

2013. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!