Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen praktikák vannak a mai...

Milyen praktikák vannak a mai munkanélküliségben, hogy gyorsan álláshoz jussak?

Figyelt kérdés

Kb. havi 50.000 Ft fizetésre lenne szükség, nem többre. De erre sűrgősen, max. egy hetem van.


Sajnos egészségkárosodott vagyok, B1-es osztályú (rehabilitációs kártyát fogok kapni), de erre nem kapok semmi jövedelmet, mert nem volt meg a biztosítási jogviszonyom. Nem számít, hogy rákos voltam, ez a Magyar jog, hogy semmi nem jár az egészségkárosodottaknak, de ez más téma. Ha valaki tud ebben segíteni, szívesen veszem azt is.


Szerdán megyek a munkaügyi központba, de az interneten meghirdetett állások között semmit nem találtam, maximum a közmunka jöhet szóba, de annál azt mondták, hogy leghamarabb februárban indul.


Megyek még a közmunkás irodába, hátha ők mégis tudnak valamit adni. Mit kell, illetve érdemes mondani, hogy szerezzek ott valami helyet? Elvileg februárban lesz, de szerintem ahol van 500 alkalmazott, ott elfér egy 501-ik is, úgyis mindig van kiesés.


Megyek még a kórházba is érdeklődni, milyen rehabilitációs munkák vannak. A nyugdíjintézet biztos nem tud adni, ott már voltam.


Megyek még egy interneten talált munkalehetőség állásinterjújára, az egy piackutatásos munka lenne, de annyi oldalon meg van hirdetve, ráadásul kiemelve, hogy erre biztos nagyon nagy a túljelentkezés.


Még hol érdemes keresni munkát? Nem interneten, ott már elég sokra jelentkeztem, aminél mégcsak vissza sem írtak, csak ennél a piackutatásosról. Sok helyre fel is adtam, hogy állást keresek, de még senki sem keresett fel ajánlattal - de ez várható is.



Itt elsősorban tanácsot keresek, hogy kapjak valamit. Nem kell nagy jövedelmű állás, elég napi néhány órás.

Érettségim van, meg rehabilitációs kártyám.

Ja, ha ezt mondom, az előny, vagy hátrány?


MLM nem érdekel, már három hely van, ahol nem fizettek ki.



2012. dec. 31. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Protekció, állítólag a közmunkabér 45000Ft lesz, az csak 5000Ft-tal kevesebb próbálj meg azt kérni önkormányzaton.
2012. dec. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jó lenne a 45000 is, ha sikerülne, de nagyon sürgősen kellene.

Jelenleg az az egyetlen reményem, hogy közmunkát tudok szerezni SOS.

2012. dec. 31. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj be a környéken minden boltba, irodába, raktárba, kórházba, idősek otthonába, állatkertbe, kertészetbe stb, és érdeklődj mindenhol.

Azt nem tudom előny vagy hátrány e a rehab kártya, mert nem ismerem, nem tudom mire jó.

Az internetes piac kutatós munkától pedig szerintem ne várj túl sok jót.

2012. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv,

Mit jelent, hogy rehabilitációs kártyája van valakinek?

Hány éves? Nő v. Férfi? Azért kérdezem, mert munka ajánlathoz ezt tudnom kéne. Merre lakik? Vidéken v. Pesten? Ha Pesten, akkor azon belül hol?

Kérem írjon magáról pár alap információt. Rehab. kártyához mennyire kikötött a teljes bejelentett munka?

Kérem ilyen alapvető információkat írjon meg nekem és amennyiben tudok, segítek.

ÜDv,

Anita

2013. jan. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Anita!


Előre is köszönöm, hogy utána néz a lehetőségeknek.

A rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállaló alkalmazása esetén kevesebb közterhet kell fizetnie a munkaadónak. Ez az én esetemben igényelve van, mivel jogosult vagyok rá, de még nem kaptam kézhez a papírt, viszont a beadás napjától jár, tehát visszamenőleg megkapja a munkaadó a kedvezményt.


28 éves férfi vagyok és Baján lakom (Bács-Kiskun megye).

Tudomásom szerint a részmunkaidőre is jár a kedvezmény, sokan nem is tudnának teljes munkaidőben dolgozni az egészségi állapotuk miatt.

2013. jan. 1. 09:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nagyobb boltokba ( tesco,auchan..stb) hátha felvennének árufeltöltőnek vagy pénztárosnak. 4 órába is dolgoznak ilyen helyen sokan. Megkérdezhetem ,hogy hány év után vették el tőled a leszázalékolást? Ha nincs más lehetőség akkor intézd a közmunkát minél hamarabb .
2013. jan. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hűtőházat nem tudom próbáltad-e már de szerintem érdemes lenne!
2013. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm a tippet, ma voltam ott is. Sajnos semmit nem mondtak, csak az önéletrajzomat sikerült leadni.
2013. jan. 3. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!