Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le a betanított...

Miért nézik le a betanított munkásokat az irodisták és az egyéb feljebb álló személy?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít, hogy sok magasabb végzettségű a munkahelyemen hülyének néz, lenéz. Robotnak is nézik a fizikai dolgozókat, mert egyik nap az igazgató azért pattogott, hogy ne beszélgessünk. Dolgokat úgy magyaráznak el, mint ha egy szellemi fogyatékossal beszélnének. Szerintem ők sem érnek többet, mint egy sz@ros operátor. Ugyanolyan lyukból bújt ki, mint mindenki, ugyanúgy a férgek fogják megenni a testét, ha elhalálozik.

Nagyon kezd idegesítővé válni. Ők, a műszakvezetők is, állandóan ki-be, ki-be mászkálnak dohányozni. Nem a dohányzás miatt zavar, hanem azért, mert néha nekem is szükségem lenne friss levegőre. Érettségim megvan, szeptemberben kezdek egy sulit, és addig fogok tanulni, amíg ki nem szabadulhatok ebből az élő robot életből. Ha nekem segített volna anyuci és apuci, mint ezeknek, akkor én sem ott ülnék a melósok között nap, mint nap, retkes köpenyben. Tudom, hogy minden munkahelyen van főnök és b@szt@tás, de ez már szerintem a legalja. Hogyan tudjam elviselni ezt az egészet, főleg, ha a suli 2 éves, vagy ha nem tudok elhelyezkedni és kezdek másikat utána? Van itt olyan, aki átéli mindezt?


2009. aug. 25. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Súlyos problémáid lehetnek, elsősorban önmagaddal szemben.

Én inkább azt látom, hogy éppen Te vagy az, aki lenézed a kollégáidat! Ezzel a hozzáállással, szemlélettel, amit leírtál, és ezzel a féltékenységgel és gyűlölettel amivel telítve van a mondandód, ne számíts semmi jóra.

Nem tudom, mire alapozod, hogy aki az irodában "irodistaként" dolgozik nem saját erejéből jutott el odáig. Ma már nem a protekciók világát éljük, ha valaki szorgalmasan tanul és dolgozik (sokszor egyiket a másik mellett!), akkor igenis lehet feljebb jutni! Biztos vagyok benne, hogy a kollégáid többsége tisztességesen megdolgozott a jelenlegi munkájáért.

Ezzel a stílussal amit itt lenyomtál és azzal a kisugárzással ami a kérdésedből (és gondolom az egész személyiségedből) áradt, én másnap kirúgnálak a francba, az biztos. Tanuld meg tisztelni a többi embert!

2009. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a munkatársaimmal! Ők sem viccből végzik azt a munkát, amit én. Ők el bírják viselni a folyamatos bántást, lenézést, de én nem. Nekik sem tetszik a dolog, de legtöbben nem tudnak tovább lépni, vagy fiatal korukban nem tehették meg, hogy tovább tanuljanak. Én szeretnék ebből a dologból kilépni, de addig, nem tudom, hogy bírjam ki idegileg. Nem szeretem a bezártságot és azt sem, hogy mindenre szabályokat találnak ki. Egyszer kitalálták, hogy szólni kell a csoportvezetőnek, ha wc-re kell mennünk, vagy ha az nincs, akkor a lakatosnak vagy a műszakvezetőnek. Ez normális? Ha valakinek hasmenése van?
2009. aug. 25. 19:15
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tiszteljek olyat, aki lenéz? Látszik a stílusukon. Ha értelmesen beszélnének, nem kötözködnének, jobb lenne a helyzet.
2009. aug. 25. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor most mégsem a kollágákkal van a baj? Örülök.

Nem tudom, szerintem ez erősen emberi kérdés.

Én amikor elkezdtem dolgozni az első munkahelyemen egy irodában, a főnökömtől egy légyszívest vagy egy köszönömöt nem kaptam soha, én voltam az osztály csicskása, mindent megcsináltam amit elém vágtak (szó szerint). Tiszteltem a kollégáimat és a főnökeimet, és örültem, hogy munkát kaptam, k*rvára nem ugráltam és nem sértődtem meg semmin, pedig minden napra jutott valami.

Egy lakatos műhely persze más terület, de ott pont TE és a kollégáid vagytok azok, akik olyan dolgokat tudtok létrehozni, amit én sosem tudnék! Azért mert fizikai munkát végzel, még nem kell kevesebbnek érezni Magad.

Sorolhatnám oldalakon keresztül, hogy mennyire szükség van erre is!

Tessék elfogadni, ezt dobta a gép, és ez nem jelenti azt egyébként, hogy ne lehetne kellő kitartással más irányba menni ha ennyire nem tetszik, hiszen fiatal vagy. A jelenlegi helyzetből pedig ki kellene hozni a legtöbbet.

A szeretet és a normális stílus hidd el, csodákra képes. Talán próbáld ki!

2009. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első válaszoló nagyon is a protekciók világát éljük, nekem is ez a tapasztalatom.

A kérdezővel teljesen egyetértek, meg tudlak érteni!

Én is dolgoztam gyárban ismerős a főnök, wc helyzet is!

Sajnos a tanulás nem garantál semmi jó munkahelyet, de javít az esélyeken.

2009. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek. Sokszor elgondolkodok, hogy tök jó csinálni. Szerintem jó munkahly, szép az épület is. Csak ne bántsanak akkor is, ha mindenre odafigyelünk. Sokszor végigmegy a vezérigazgató a soron és egy minimális dologba beleköt. Ezeket a dolgokat nem bírom idegileg.
2009. aug. 25. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szinte mindenhol így van, nem csak fizikai munkában, a főnöködet meg az ő főnöke basztatja, vagy az asszony otthon. Mindenki lejjebb rúg.
2009. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kérdezőnek igaza van,ez mindenhol így van,csak van aki könnyebben elviselni.A én munkahelyemnél is hasonló esetek történek meg,de a titkárnőkkel nincs probléma,hisz ők kedvesek is tudnak lenni.Igaz náluk is volt 1 lány aki eléggé lenézte a termelésben dolgozókat,és nem is mi, hanem az ő közvetlen kolléganői állították le,hogy ne legyen velünk lekezelő ,mert valahol mi dolgozunk meg a pénzéért!De éppen a napokban mesélte egy új kollégánk,hogy az előző munkahelyén milyen dolgok történtek.PL: a mobiltelefont műszak kezdésekor ki kapcsolva a csoportvezető asztalán elhelyezett dobozkába teszed,és a munkavégén elveheted újra.Ha Wc-re kell menned,vagy bagózni akarsz,mindig le kell csekkolnod a belépőkártyádat,mert ha több időt vagy kint a hónap végén levonják.De amitől égnem állt a hajam ez volt!!: Mivel a nőknek meg szokott jönni a menzete,ezért sűrűbben jár ki Wc-re.Hogy ez ne kerüljön levonásra,jelezned kell.Minden nő kapott egy "virág" kitűzött amit ilyenkor a köpenyedre kiraktál!Ez számomra már nagyon megalázó lett volna,és az új kolléga ezért jött el,mert szerinte túl mentek egy határon..De hát egy KFT-nél bármit lehet,és ha valakinek nem tetszik nem kell ott dolgozni..(én is tudnék mesélni a saját munkahelyemről,de tuti másoknál is előfordul a mi esetünk is)
2009. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Az első válaszolónak nincs igaza és a kérdezővel értek egyet. ugyanebben a cipőben járok én is. Operátorként dolgozam. 3 műszakban gürcölök min. bérért. Nálunk is ugyanez a helyzet van. A műszakvezetők egy nagy nullák. Végzettség nincs, csak hosszú nyelv. Rondán bánnak az emberrel. Vécére alig tudsz kimenni. Enni pedig 10 perc alatt kell nagyon gyorsan. A vezetőség és azok, akik egy kicsivel is fentebb vannak, azok tényleg úgy viselkednek az operátorokkal, mint a legalja néppel (jó, vannak közöttük tényleg iszonyatosan trampli emberek, de azért áétalánosítani nem lenne szabad). A legviccesebb az egészben, hogy diplomám van, de már több, mint fél éve végzem ezt a munkám, mert nem találok mást. És ezért tanultam. Eredetileg ezt szerettem volna elkerülni. És igenis protekciós világban élünk!
2009. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!