Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugdíjasok anyagilag hogy...

Nyugdíjasok anyagilag hogy vannak eleresztve?

Figyelt kérdés

Nyugdíjas ismerőseitek, szüleitek,nagyszülők, vagy ti magatok hogy jöttök ki a nyugdíjból? Milyen életminőséget tudtok, tudnak biztosítani (konkrétan: nyaralni tudnak-e menni, hobbira, szórakozásra, luxusra telik-e, ház föl van-e újítva, hús sokx van-e hetente), vagy a másik véglet: van- e olyan valóban ismerősötök, akit nem a Fókuszban láttál, és valóban megfagy, mert nem tud fűteni, gyógyszert megvenni és emiatt hal meg, illetve gyertyával világít, mert az áramot kikapcsolták. Vissza az elejére: mekkora az a nyugdíj, amiből az adott színvonalon élnek?

Lehet, hogy én csak szerencsés vagyok,hogy a mélyszegénységet közvetlen közelről nem tapasztaltam a környezetemben, de sok panaszkodást én nem tudok elhinni abban a formában, ahogy tálalják. Nem vonom kétségbe,hogy vannak szegény emberek, de nagyon sok olyan mondattal is találkoztam már,amikor abban sok túlzás volt.



2012. dec. 25. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Sír rí az összes!! A folyamatos nyugdíj emelgetéseknek hála a környezetemben már jobban élnek mint a dolgozó emberek..

Gondolj bele évenkénti 4-5-8% nyugdíj emelés. Sok munkahelyen meg 5 éve nem volt fizetés emelés.

Ilyenkor kérdezem én, hogy mire fel panaszkodnak???

2012. dec. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan vannak olyan nyugdíjasok, akik nagy szegénységben élnek, de szerintem nem ők vannak a legnagyobb bajban jelenleg Magyarországon. Példa erre egy családtagom aki kb. 15 éve nyugdíja bolti eladó volt huszonpárév munkaviszonnyal, most 90 ezer fölött van a nyugdíja (ezt nem csak mondta hanem láttam a nyugdíjszelvényét). Ugyanabban a boltban ahol ő dolgozott, most mindhárom dolgozó (a boltvezetőt is beleértve) fizetése nettó 60 ezer Ft. És az ő 60 ezres fizetésük járulékából van fizetve a 90ezres nyugdíj, nem beszélve a még magasabb nyugdíjakról.

Ne értsétek félre nem sajnálom a 90 ezret egy nyugdíjastól sem, mert az sem egy nagyon nagy összeg és megérdemelné, de azt csak az éppen dolgozó nyugdíjjárulékából lehet kifizetni kifizetni.

2012. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen a példák lemaradtak. Kórházi takarító 110, ügyintéző 126 ezer nyugdíj.. Ehhez képest milyen fizetések vannak???
2012. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Én se ismerek éhező nyugdíjast, de elhiszem hogy vannak olyanok! Sajnos erről se lehet normálisan beszélni mert rögtön összecsap két csoport ha ez szóba kerül: az egyik azt mondja 40 ezer forintból (nem tudom mennyi a minimálnyugdíj, lehet hogy több) nem lehet megélni és van ahol csirkefarhátra se telik, a másik meg azt hogy dőzsölő nyugdíjasok ingyen utazgatnak hévízre közvetlen busszal az ország másik végéről.

Mindkettő igaz! És a helyzetet bonyolítja hogy rengeteg nyugdíjas, főleg a 80 fölöttiek úgy élnek MINTHA éheznének, közben meg csak kuporgatnak, sajnálják a pénzt magukra mert úgy nőttek fel hogy nincs.

Én ezt a példát látom sajnos és tudom hogy hőbörögnének, de nyugodtan le lehetne faragni a nyugdíjukból, és mondjuk közalkalmazottaknak kifizetni. Akkor is ha a saját nagyszüleimről van szó! Ez az utazási kedvezmény dolog is szánalmas, bőven elég lenne helyijáratokra, vagy 10-20 km-re adni, aki tényleg annyira csóró az úgyse engedheti meg magának hogy messzire menjen.

Az éhező nyugdíjasokhoz ezeknek a dolgoknak semmi köze.

2012. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Azt a választ főleg, miszerint erről se lehet normálisan beszélni, mert rögtön a feszültség meg hiszti meg a sértődés. És persze köszi mindenkinek, hogy itt pont nem ez lett. Én ugyanis pont azért tettem föl a kérdést, hogy egy középutat találva beszéljünk erről, és tényként jelentsem ki, hogy az anyám világéletében, ill. az utolsó húsz évében, mióta már nem átkos volt, hanem demokrácia meg munkanélküliség meg "maszekok", tehát már nem biztos, h mindenkinek volt munkahelye, viszont ha volt, akkor a munkáltatód sok mindent megtehetett, na ez az anyám esete, szóval ő az uccsó húsz évében nemhogy minimálbérre volt bejelentve, de minimálbért is keresett, na neki van most kb. 62e Ft nyugdíja, apámnak kicsit több, talán 70. Tegnap néztem meg: 88 ezer forint az öregségi átlagnyugdíj (index oldalról), és a szüleim simán megélnek, félreraknak. Most vagy ők marha nagy ászok, v mi van? Azt ugye nem mondhatjuk, hogy sok a nyugdíjuk. Mégis kijönnek belőle. Mindenre jut nekik. Nem panaszkodnak.
2012. dec. 26. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

A sógoromék utcájában pár hete meghalt egy nyugdíjas házaspár: megfagytak. Fűtésük rég óta nem volt (kivétel ha volt fájuk). Most már egy ideje nem volt fájuk.


Igen, létezik mélyszegénység, bár nyugdíjasok egy fokkal jobb helyzetben vannak: nekik legalább nyugdíjuk van.


Az átlagnyugdíj az átlagfizetések több, mint 70%-a, tehát nálunk a nyugdíjasok aránylag sokat kapnak a többi EU-s országhoz viszonyítva (ahol az átlagnyugdíj kevesebb, mint az átlagfizetés 60%-a).

2012. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
A falunkba volt egyszer egy nagyon spórolós néni aki nem fürdött hogy ne fogyjon a víz a háta mögött csak büdös Mariskának hívták. A buszra ha felszállt mindenki menekült a közeléből. Végül a spórolás lett a veszte, mert gyertyafénynél szokott olvasni, de valószínű elaludt a szobája meg kigyulladt. Bennégett a házban. Az örökösök 6 millió forintot találtak készpénzben a lakásban.
2012. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a 60-70ezres nyugdíj nem túl sok, viszont azt is vedd figyelembe, hogy általában ebben a korban az ember már nem törleszt lakáshitelt, autóhitelt, bútor részleteit stb.


A magam példájából kiindulva: megkeresek 250 nettó körül, ez jónak mondható, tudom, viszont ebből kapásból elmegy 150 a törlesztésekre (devizahitel...).

A maradékból éppen csak ki tudok jönni, semmi luxus (Budapest). A nyugdíjas szüleimnek ezzel szemben van 120+130, azaz pont 250ezer nyugdíjuk és nulla törlesztőjük.


Szóval akkor ki is él jobban?

2013. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!