Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak egy csomó helyen...

Miért vannak egy csomó helyen nyugdíjasok, olyan helyeken amiket diákmunkáknak találtak ki?

Figyelt kérdés
pl mekiben a tálcaösszsedő takarító meg ilyenek egy csomó nyugdíjas van
2010. szept. 16. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

eelveszik a munkát! lol. amúgy nem tudom, szerintem a szó szerinti diákmelóra csak diákok pályázhatnak, ráadásul a legtöbbször csak nappalis diákok.

ahol nyugdíjasok dolgoznak, azt nekik találták ki, és utánuk is veszi fel a munkáltató a zsét, hogy ő jófej.

2010. szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

bátyám nagyanyja asszem az európai mekikben a legidősebb dolgozó.


meki nem diákmeló, mármint hivatalosan rendes állás, tehát nem csak diákok végzik, de a fiatalok a gyakoribbak.

2010. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én amúgy nem értem ezt a nyugdíj mellet munkát, ha bír dolgozni akkor minek nyugdíj? Kap nyugdíjat, lehet, hogy nem sok, de olyan elöl veszi el a munkát aki esetleg semmit sem kap.
2010. szept. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Rendes munkát nem kapnak, mert 50 felett már senki sem veszi fel öket, viszont a nyugdijból nem tudnak megélni: anyukám 45 év munka után kapja a minimális nyugdijat, igy megélhetésre - kaja, tisztálkodáa - marad neki (a rezsi kifizetése után), 30000 Ft-ja. Ebböl azért nehéz megélni...
2010. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

7.33. Sok nyugdíjasnak van 40-50.000.- Ft nyugdíja. Abból pedig nem lehet megélni. Ők nem szórakozásból vagy kapzsiságból dolgoznak,hanem kényszerből.

Azokat én is elítélem,akik magas nyugdíj mellett is jól fizető állásban vannak,de ők biztosan nem a mekiben dolgoznak.

2010. szept. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy irodai munkát is végeznek olyan nyugdíjasok, akiknek a nyugdíja 90-100 e Ft+ még a munkabér ( nálunk pl. felháborodtak, amikor közölték, hogy leveszik őket 6 órába, erre megkérdezték őket, hogy rendben, akkor mutassák meg, hogy melyik családfenntartót tegyék ki az utcára, na ekkor magukba szálltak).

Mi gyerekvállalás előtt álló fiatalok, kisgyerekesek pedig nem kapunk melót...

2010. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Mert keveslik a nyugdíjat. Bár én fiatalon kell kijöjjek havi 30-40 ezerből, szóval az én véleményem szerint aki nyugdíjas és ennyiből kell megéljen, az meg tud. Mert pl. már nem kell neki berendezni egy lakást, amit mi apránként csinálunk.

Aztán van, aki unatkozik, nem tud magával mit kezdeni. Főleg ha a gyerekei, unokái nincsenek vagy messze élnek. Ha tálcákat szedeget, akkor legalább addig sincs egyedül.

Aztán van, aki profi valamiben és azt folytatja. Pl. egyetemi professzorok. Sokkal szívesebben ülök be egy hetvenéves prof előadására az egyetemen, mint egy 25 éves doktoranduszéra. Mert általában élvezetesebbek is, valamint a kérdéseimre tuti tudja a választ. És más még kicsit a hozzáállása is, olyan régimódi, olyan igazi egyetemi.

2010. szept. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem az egyetemi professzorokra céloztam, hanem a tipikusan négermunkákra
2010. szept. 20. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy rohadt nagy szemétség, hogy rohadt sok helyen diákokat alkalmaznak. A munkáltatónak megéri, igen.

Csak hogy az ország tele van munkanélküliekkel, akiknek el kell tartani a családját, vagy el szeretné indítani az életét. E helyett diákok dolgoznak???? Ha iskolába jártok tanuljatok!!!

Felnőtt emberek nem kapnak munkát!

Felveszik a taknyos kölyköket, vagy egyetemistákat! Tanulni akartatok akkor tanuljatok, ne dolgozzatok!

2010. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát ezek nem háromdiplomát igénylő munkák, a munkádat nem mi vesszük el diákok (hameg olyan végzetségi szinten állsz mint én és diáktársaim akk tanuljál!)
2010. szept. 22. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!