Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van az életemnek...

Mi értelme van az életemnek munka és pénz nélkül? Ez nekem nem élet, jobb ha elteszem magam láb alól.

Figyelt kérdés

Munkámat elvesztettem 2 hónapja, felvettem 135.000 forint providentet munkám megszűnése után én ökör állat,elkapkodtam, havi 17.000 a törlesztése,de a pénzből természetesen 1 ft-sincs mert 2 hónap alatt haza is kellett adnom belőle,ruházkodtam is,bnőm is, meg egyéb dolgok,és most semmi látszatja.Világ életemben dolgoztam különböző cégeknél ,de most nincs munka,és szociális járadékra vagyok jogosult,ami 22.800 forint...ebből minden hónapban kiadom a providentre a 17.000 forintot,ott marad 7800 ft... ebből meg ugye haza kell adnom szüleimnek,mert ugye velük élünk én is és bnőm is velem van,mert őt anno a szülei ököllel bántalmazták,és végül elmenekült,megelégelte...,azóta velem él.

A lényeg az az, hogy semmim sincs,semmit nem tudok tenni,hibáztam...nem kicsit, nekem ez z élet már nem kell,elegem lett...jobb ha felugrok egy nagyfeszültségű kábelre és egy villanás a szenvedés,legalább nem kapok agyvérzést. 22/F


2012. dec. 5. 13:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor jól figyelj.

Technikai részletek, hogy mikor, és mitől hamvasztódik el az ember. Nem érdekelnek, úgyhogy nem is tudok róluk.

Ott voltam, amikor a haverom bátyja részegen akart a metró elé ugrani, nekünk kellett visszafognunk. Ott voltam, amikor anyámból egy doboz nyugtatót kellett kihánytatni. Ne magyarázzon nekem senki, hogy van olyan helyzet, amikor ezt megteheti. NEM TEHETI MEG, MERT SENKI NEM LEHET ILYEN ÖNZŐ. A halállal kurv@ra nem kell játszani, mert az egy dolog, hogy elveszed magadtól a lehetőséget, de megnyomorítod a körülötted élők lelkét is. Ők mit fognak csinálni? Amikor egy jó szó kell, ami ingyen van? Egy hátbaveregetés, ami ingyen van, de már nincs kitől?

Gondolkozzál, és ne sajnáld az időt arra, hogy észrevedd, a többi ember is nyomorog, de a családjukért kitartanak.

2012. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

amennyire a sztoridat elolvastam, bár már egy hónapos, remélem nem próbálkoztál mégis azzal a felső vezetékkel


nem ez a legjobb vezetői pozíció az országban


a következő stratégiákat látnám a helyedben:

- a provident hitelnek nagyon magasak a kamatai, és ez az eleve kilátástalan helyzetben még nagyobb kiadásokat csinál, próbálj meg tőle megszabadulni, kérj kölcsön ismerőstől, rokontól (alacsony kamatra), és azzal törleszd előre a providentet úgy hogy ne kelljen kifizetni a proivdent kamatát amit elvárnak, ezzel javul a havi mérleged

- keress alkalmi munkát ismerős/expressz etc, pl tél van lehet havat lapátolni, fát vágni vidéken ilyen munkák adódnak

- vaterán el lehet adni olyan holmit ami már a tiéd, és nem kell, vagy ha bejön a dolog lehet rajta kereskedni is, sokan élnek ebből, leginkább kommunikációs képesség kell hozzá, meg józan ész

- azt írtad léptél fel rapperként, meg tehetségkutató, hát ez utóbbi felejtős, mert 100-ból 1, aki ezzel pénzt keres, és nem pénzt költ, viszont ha sikeres voltál ebben, akkor elmehetsz haknizni vidéki bulikba, párezer forintért, több a semminél

- barátnőd ha ragaszkodik hozzád, vegyen fel munkanélkülit/jövpótlót, azzal is előrejuttok

- ne ilyenkor próbálj segíteni a szüleiden, most nekik kell rajtad, majd később visszafizeted


nekem is volt olyan, hogy Budapest, albérlet, munkanélküliség 6. hónapja, elfogyott a pénz, nem volt miből albérletet fizetni, alkudoztam hogy amíg nincs bevételem fizetem csak a rezsit, meg kértem kölcsön anyámtól, a végén -250 e környékén álltam meg, mire lett meló,

eltartott vagy fél évig mire a fizetésből törlesztettem az elmaradt albérletet, anyám meg azóta sem kérte vissza

2013. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!