Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába mik az esélyek a...

Kapo1588 kérdése:

Ausztriába mik az esélyek a munkaválallásra?

Figyelt kérdés
kb milyen nyelvtudás kell? csak a német jó vagy az angol is ér már valamit? egy átlagos munkás fizetésből pl lehet félre tenni ha szerényen él az ember?

2012. nov. 18. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképp kell a német nyelvismeret. Ha tudsz angolul, az csak egy plusz, de a német az kell! Az, hogy milyen szintű nyelvtudás kell, az attól függ, hogy mit akarsz dolgozni. 1000 € környékén van a nettó minimálbér, ebből nagyon szerényen lehet csak megélni, félretenni nehéz belőle. A lakásbérlés drága, aztán közlekedni is kell valahogy, ha autód van, akkor az sem két fillér. Mi a szakmád? Ha valamilyen piacképes szakmával rendelkezel, akkor van esély a szakmába is elhelyezkedni. Magasabbak a fizetések, véleményem szerint minimálbérért kijönni nem éri meg, ha csak nem ingázol vagy pedig olyan helyen vagy, ahol fizetik a szállásodat.
2012. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
közgazdász vagyok, igazándiból nem meggazdagodni mennék hanem pont hogy németül normálisan megtanulni, és valamennyi minimális összeget félretenni.
2012. nov. 18. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

"közgazdász vagyok, igazándiból nem meggazdagodni mennék hanem pont hogy németül normálisan megtanulni, és valamennyi minimális összeget félretenni."


Akkor javaslom, hogy olyan állásokat keress, amiknél a cég fizeti a szállást és a kaját. Tirolban mostanában kezdődik a téli síszezon, rengeteg helyen adnak ellátást, így majdnem az egész fizetésed megmarad. Én magam is diplomás létemre mosogattam 2 szezonon keresztül, de legalább kerestem 12 hónap alatt több, mint 12.000 €-t.

2012. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nah ez járható útnak tűnik. Tudom hogy a diplomámmal nem fogok tudni elhelyezkedni kint. És 2. válaszoló milyen nyelvtudásod volt? mit dolgoztál kint szezonba? hol találtad a mosogató állást?
2012. nov. 18. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Az osztrák munkaügyi központ oldalán találtam az állást.(ams.at). Felhívtam a megadott számot, a nő kíhívott interjúra, majd felvett, és 2 hét múlva már kezdhettem is. A nyelvtudásom olyan erős közepes volt, és angolul viszont jól beszéltem.
2012. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!