Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kijössz velem Ausztriába...

Kijössz velem Ausztriába dolgozni?

Figyelt kérdés
van egy gyári munkaajánlatom,de egyedül nem bírom rászánni magamat. németül beszélő nőket vesznek fel betanított melóra,szállást is adnak. nagyon kellene a pénz,de egyedül lennék magyar...
2012. jún. 18. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
férfi vagyok,más különben mennék.
2012. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha félsz a dologtól, akkor neked nem való a külföldi munkavállalás! Aki külföldön akar dolgozni, annak el kell tudnia fogadni, hogy idegen ország, idegen nyelv, stb. Ha nem megy, akkor ne erőltesd.
2012. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szlovák nőkkel kellene együtt laknom,ehhez nincs kedvem,ezért keresek magyar munkatársat. nem először megyek külföldre dolgozni,de eddig sosem kellett idegenekkel egy szobában élnem...
2012. jún. 18. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a különbség egy idegen magyar és egy idegen szlovák nő között? Nyilván beszélnek majd ők is németül, ugyanúgy össze kell barátkoznod velük, mint ahogyan össze kellene barátkozni a magyarral is. Ha ez tényleg probléma, akkor ne menj sehova.
2012. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves kommentjeidet. amikor egész nap németül kell beszélni és gondolkodni hónapokon át,akkor nagyon tud hiányozni és jól esik valami közös,ami összeköt -az anyanyelv,a kultúra,a politika. ez az,ami eddig minden alkalommal hazahozott a külföldi munkahelyekről. talán nem próbáltad még,de ilyen helyzetben a különböző nemzetek kis szubkultúrákat alkotnak,és barátkozni ugyan lehet egy lakáson belül más anyanyelvűekkel,és közös nyelven kommunikálni is,de ők maguk között a saját nyelvüket használják,a saját zenéjüket hallgatják,a saját kulináris szokásaik szerint főznek...stb.nagyon kirekesztő érzés egy amúgy is nehéz élethelyzetben. na mindegy,már megtaláltam a megoldást.
2012. jún. 19. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megtaláltad a megoldást. A magam részéről 3 évig éltem Németországban, külföldiekkel együtt. Németül is, angolul is ment a társalgás. Pontosan tudom, hogy ez mit jelent. Aki egy ilyen helyzethez nem tud alkalmazkodni, annak nagyon nehéz lesz kinn a dolga. A szlovákok a szomszédaink, hasonló történelem, gazdasági háttér, a kulturális különbségek sem jelentősek. Próbálj meg egy afrikaival vagy egy kínaival együtt élni, máris nem lesz bajod a szlovákokkal.
2012. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!