Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakma felé menjek?

Milyen szakma felé menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok, van még 3 évem az érettségihez és szeretném eldönteni hogy mi legyek... Amiben jó vagyok és érdekel is az a matek-fizika-informatika. Kémia is érdekel, az más hogy 8.ban majdnem megbuktam belőle..:(

ajánlották a gyógyszerészt(bár gyenge vagyok kémiából), programozó, mérnök-informatikus, esetleg valami más ami jól kereső és 8 év múlva is keresendő állás lesz?

előre is köszönöm a válaszokat



2012. nov. 4. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha gyenge vagy kémiából, a gyógyszerészet felejtős, az első 2-3 évben szinte csak kémia van.
2012. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mérnök - bármilyen, abból 150 év múlva is lesz kereslet


gépész vagy villamosmérnök mindig nyerő és majd az egyetemen eldöntöd milyen irányba szakosodsz (lehetőség szerint minden évben járj gyakorlatra is)

2012. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2:


Azért a bármilyen mérnököt nem ajánlanám, vannak olyan szakos mérnökök - pl.: OE-RKK - akik csak ki számban tudnak elhelyezkedni a szakmában, aztán a ruhaipari terméktervező mérnöki diplomájukkal varrónőként, vagy a nyomdaipari mérnökivel árufeltöltőként dolgoznak minimálbérért. És akkor még a halom környezetmérnökről nem is beszéltünk.

2012. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3., jogos, akkor maradjunk a használható mérnök szakmáknál :)
2012. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nyelveket beszélsz, egy informatikaid diplomával bárhol elhelyezkedhetsz. Ez még a következő 8 évben sem fog megváltozni.
2012. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, hát angol nyelvet tanulok, vietnámit beszélek még...
2012. nov. 4. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!