Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Semmilyen munka nem érdekel,...

Semmilyen munka nem érdekel, mi lesz így velem? Hogyan fogok megélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.14 éves fiú vagyok és az a problémám, hogy nem tudom milyen iskolába menjek.Ügyintéző,informatikus meg ilyesmikből rengeteg van, alig lehet elhelyezkedni, amire pedig mindig szükség lesz(kőműves,ács,villanyszerelő,asztalos,lakatos stb.)ezek egyáltalán nem érdekelnek, s nem is szeretek keményen, hosszú ideig fizikai munkát végezni.

Tehát eddig semmi nem nagyon keltette fel az érdeklődésemet, és félek, hogy nem lesz normális állásom, hogyan fogok megélni.

Esetleg ha tudnátok mondani nekem munkákat szakmákat azt megköszönném(már ami kielégíti a feltételeimet).8. osztályos vagyok, 4-5-ös tanuló, és nem szeretnék gimnáziumba menni.



2012. okt. 22. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodalmaskodj, hiszen még nagyon fiatal vagy. Érdekes, hogy nekem ilyen meg sem fordult a fejemben 14 évesen, úgy látszik a mostani fiatalok sokkal érettebbek, ezzel nincs is gond. Én is sokkal többre becsülöm szakközépiskolákat, mint egy szimpla gimit. Ha jól megy a matek, fizika, akkor valami mérnöki irányba nézelődj, nem feltétlenül informatika, az elektronika, villamosenergia is jó lehetőség. Ha a gazdaság érdekel, akkor közgazdasági szakközépiskolát keress, azzal elég sok területre el tudsz helyezkedni. Ha inkább a humán oldalad az erős, akkor majd később jogi, közigazgatási területre menj. Én közgazdasági szakközépbe jártam, szerintem ez minden területnek egy jó alap, szóval csak ajánlani tudom.

És ne aggódj, mert még csomót fogsz változni, most nyílik csak ki előtted a világ, meg fogod találni azt a területet, ami érdekel.

2012. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
milyen tantárgy érdekel jobban?
2012. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2 tantárgy van amit utálok.:Matek,kémia.

Talán a fizika(ezt nagyon vágom), történelem, angol is megy, esetleg még az irodalom, ezeket szeretem.

2012. okt. 22. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
cnc esztergályos, marós, nagyon jó szakmák, külföldön jelenleg nagyon keresett, (Pl. Ausztria)és jól meg is fizetik! Mellesleg nem kell megszakadni benne:))
2012. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy éppen a matek az alapja gyakorlatilag minden valamirevaló képzésnek a műszakin át a gazdaságiig, de az egészségügyes is, az meg pláne ott a kémia is. Dehát nem arról szól az élet hogy azt csináljuk amit szeretünk, hanem amiből meg lehet élni, én se komáltam egy kivételével egyik munkahelyemet se.

Beszoptad, elmész fehérgalléros bűnözőnek, alias politikus.

2012. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

matekot utálod, akkor hogy vagy jó fizikából?


mindenesetre én műszaki irányba mennék, cnc, gépi forgácsoló, hegesztő, szerszámkészítő - innen akár tovább is tanulhatsz mérnöknek

2012. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Semmilyen munka nem érdekel, mi lesz így velem? Hogyan fogok megélni?"


Hát úgy, mint a szakadt csövesek az aluljárókban, rongyosan, büdösen, megalázva, fázva, amíg le nem szúrják őket a haverjaik 200 forintért, vagy éhen nem halnak.


Azok is emberek (vagy voltak valamikor), legközelebb mikor látsz egy ilyet, ne úgy gondolj rájuk, mint megszokott bútordarabokra, hanem intő jelként, ami veled is megtörténhet.


Te meg sürgősen változtass a hozzáállásodon, ha nem akarsz gimnáziumba menni (és még onnan tovább), akkor tetszik neked, vagy sem, csakis fizikai munkákat kaphatsz. Vagy még azt se, már lassan takarítónak se vesznek fel érettségi nélkül. Akkor jön a fent vázolt csöves életkép.

2012. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A, sehogy, majd csöves leszel és vagy összekaparsz annyit ami piára meg kajára elég, vagy ,eghalsz


B, majd kitalálod hogy mit akarsz csinálni


C, ne hasonlítsd össze a kőművest az asztalossal és villanyszerelővel. Betonozni, téglákat rakni, falat vésni sokkal nehezebb mint behúzni 3 szál drótot és megfelelően bekötni azokat.

2012. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!