Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki dolgozott már bölcsödében...

Aki dolgozott már bölcsödében vagy fog:milyen érzés? Nagyon lefáraszt? Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Látom már régi a kérdés, de azért válaszolok hátha még érdekel. Bár lehet már dolgozol!

Én dolgoztam 2 évig bölcsiben, most gyesen vagyok. Nagyon jó érzés ott dolgozni. Ahol én voltam nagyon jó volt a kapcsolatunk a szülőkkel, hálásak voltak érte, hogy helyettük neveljük a gyereküket, a gyerekek is szerettek. Jó érzés volt, mikor hozzám bújt, reggel rohant be, mert szeretett ott lenni, délután nem akart haza menni. Csodás emlékeim vannak.

Azonban valóban nagyon fárasztó, hogy minden pillanatban figyelmesnek kell lenned, egy másodpercre nem kalandozhatsz el, mert akkor a feje tetején áll minden. Mikor kezdtem dolgozni hazafelé a buszon gyerekzsivajt hallottam, meg gyereksírást.

Mit kell csinálni? Mindent, ami a gyerekneveléshez hozzátartozik. Reggel várni őket, játszani velük, megreggeliztetni őket, kézmosás, fogmosás, wc használat, pelus csere, öltöztetés, vetkőztetés, udvarra ki, foglalkozások tartása, mesélés, énekelés, bábozás, rajzolás, ha szabad játék van felügyelés, altatás, ebédeltetés, nevelés...stb. Ha bármi érdekel még írj bátran.

2009. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lenne pár kérdésem. Szóval én belegondoltam milyen lehet ott dolgozni, és a baj ezzel csak az hogy nem bírom ha valaki sír, és nincs türelmem állandóan vígasztalgatni, gondolom bölcsödébe kell, nem?? A másik kérdésem az lenne hogy ehez fősuli kell? Mennyit keresnek? És mettől-meddig van a munkaidő? Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Köszi.
2009. okt. 27. 11:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja meg ha van tapasztalatod az óvónői munkakörben is, arról is írhatsz. Vagy akármit róla, ez a kettő közül szeretnék valamelyik lenni.
2009. okt. 27. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem bírod hallgatni, hogy valaki sír akkor igazándiból egyik szakma sem való neked. Még talán az óvónői. Ott azért már értelmesebb, okosabb gyerekek vannak, nekik már meg lehet mindent magyarázni.

Bölcsődében viszont nem telik el úgy fél óra, hogy ne sírna valaki. Vagy elesik, vagy eszébe jut anya, vagy esetleg bunyó van, vagy nem éhes, nem álmos, vagy épp ellenkezőleg. A beszoktatásnál pedig elkerülhetetlen, ott pedig az a dolgod, hogy türelmesen, szünet nélkül vigasztald, tereld el a figyelmét. Tényleg nem javaslom a bölcsődét a leírtak alapján.

Amúgy jelenleg felsőfokú szakképzés kell hozzá, mely 2 év, azonban idén jött be az új főiskolai szak, mely ugyanúgy 3 év, mint az óvóképző, és szintén diplomát ad, neve mindkettőnek csecsemő- és kisgyermeknevelő-gondozó. Ha a felsőfokút végzed el akkor 89.000ft a bruttó bér, ha a főiskolát akkor 122.000 ft a bruttó, mint az óvónőnek.

Azt hiszem mindenre válaszoltam, de ha még van kérdésed visszanézek.

2009. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnád a nettót is? Igazából el bírnám viselni, csak néha vannak olyan napok amikor nem...Az óvónői is 3 év fősuli? Szerintem nem lehet elterelni a gyereke figyelmét, vagy csak nagyon nehezen.
2009. okt. 27. 13:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nettót nem tudok, csak tippelek, olyan 70 körül lehet, vagy annyi sem. Amúgy el lehet terelni a gyerekek figyelmét, de nagyon érteni kell a nyelvükön. Ezek szerint nincs sok tapasztalatod a gyerekek terén.

Most látom nem válaszoltam a munkaidőre vonatkozó kérdésedre. Elvileg naponta 8órát kell dolgoznod, de abból egy óra a felkészülés. Ahol én dolgoztam ott ezt nem kellett ledolgozni, így csak 7 óráztunk. Viszont ha a kolléganő szabin volt akkor aktív 8 órád volt. A mi bölcsink pl. Fél 6tól 17ig van nyitva. Ezen belül mozognak a 7 óra munkaidők.

2009. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, az óvónő 3 év fősuli.
2009. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És az óvónői fősuli nehéz? Tényleg kell valami naplót vezetni hogy miket csináltam a gyerekekkel? És a munkaváltás nem úgy van hogy én dolgozom fél 6-tól 5-ig ugye?
2009. okt. 29. 18:28
 9/10 anonim válasza:
Nem szeretnék kötekedni, de miért szeretnél óvónő lenni, ha nincs türelmed a gyerekekhez? Nagyon keveseknek van (én se lennék jó óvónő) és tényleg kell hozzá idegrendszer, de ha neked nincs, nem ajánlom, nem élveznéd, kikészítene.
2009. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van türelmeme mert szeretem őket, csak néha van olyan nap hogy nem. Szóval ilyen rosszabb napok, de nem rajtuk fogom kitölteni.
2009. okt. 31. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!