Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol tanulhatnék a tőzsdéről?...

Hol tanulhatnék a tőzsdéről? Hogy lehet valakiből jó tőzsdei szakember?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelne a dolog. Harmadéves leendő közgazdász vagyok, az alapvető pénzügyi ismeretekkel nincs gond. Azonban a tőzsde kissé magas még nekem. Hogy tanulhatnám ki a tőzsdézést, hogy lehetne belőlem ügyes tőzsdéző?
2012. szept. 26. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Leginkább saját magad. Van pár jó könyv, illetve a neten is rengeteg anyag van.
2012. szept. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg idő, mire minden oldalát kitanulod (fundamentális, technikai elemzés, kockázatkezelés, pszichológia, stratégia építése, ismétlődő törvényszerűségek felismerése, alakzatok stb.). Én 3 év alatt jutottam el odáig, hogy magabiztosan kereskedem, de úgy, hogy 3 év alatt minden nap minimum 9 órát foglalkoztam vele. Különbség van ráadásul különböző piacok, részvények / opciók / valutapárok stb. kereskedése között, amiknek saját törvényszerűségeik vannak.


Ha valami túl egyszerű dologgal találkozol, vagy valaki el akar neked adni valamit, akkor mindig gondolj arra, hogyha a tőzsde egyszerű lenne, akkor mindenki abból élne. Szóval a fent leírt témákból szerezz be könyveket, neten olvass el mindent, próbálj ki mindent, tesztelj le, és ami neked működik, abból a végén építs saját stratégiát. Csak magadra számíthatsz, csak a saját megfigyeléseidből fogsz tanulni, senki nem fog tudni megtanítani igazából.

2012. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!