Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy énekes melyikből kap több...

Egy énekes melyikből kap több pénzt, az eladott cd- ért, vagy az iTunes- ból?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A fellépésekért,koncertekért kap a legtöbbet.
2012. szept. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Énekestől függ. Mondjuk egy amerikai híres tinisztár, akinek a közönsége főleg facebookozó tizenévesekből áll, sokkal inkább iTunes-ról fognak vásárolgatni. De egy itthoni kis kultúrházakban fellépő senkinek a célközönsége nem is ismeri, hogy mi az az iTunes, és a fellépésein körbehordozott CD-t fogja megvenni, tehát neki ebből lesz több bevétele.


Egyébként az elsőnek igaza volt, az élő fellépésekből és a különböző kis rajongóknak készült tárgyak (póló, saját nevű parfüm stb.) eladásából van általában az énekeseknek sok bevétele. Mert elég könnyű manapság megszerezni a zenéket ingyen letöltve, szóval a zenék vásárlása eléggé megcsappant. Persze a hatalmas marketingű szupersztárok dalait így is letöltik egy csomóan pénzért, de nem ők a többség.

2012. szept. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs rosszul tettem fel a kérdést, én arra gondoltam, hogyha megveszek egy dzámot az iTunes- ról akkor mennyi pénz jut el hozzá, és cd- nél is ugyanígy, tehát melyikkel támogatom jobban az énekest, de ez az én hibám
2012. szept. 20. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ha ezt kérdezed, akkor kb így van:


A részesedés variálódik az alapján, hogy az illető előadó szerződésében hogy van lefektetve, és ez mindenkinél más. Plusz, ha valaki világ szinten sikeres művész (mondjuk régen Michael Jackson, vagy egyéb olyan előadó, aki előzőleg már bizonyította, hogy rengeteg eladást produkál), akkor neki már van egy fix ára, amit megkövetel az eladásokból, és abba a lemezkiadó általában beleegyezik, mert annyira megéri a kiadónak, hogy vele szerződjön le.


Az iTunes-os eladásokból átlagban olyan 9%-ot kapnak az előadók. CD-ből kb. 13%-ot kapnak, de ha ez egy zenekar, akkor a 13% az egész zenekarra vonatkozik, és ez a 13% még tovább osztódik a zenekar többi tagja között (plusz a menedzser, producer, ügyvéd stb. között) és az énekes ennek a 13%-nak a töredékét kapja meg.

2012. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogyha az illető előadó nem maga írja a dalait, tehát más a zeneszerző meg a szövegíró, akkor még azt is ki kell fizetni, szóval még pluszba felosztódik a részesedés. Magyarul szinte nevetséges összeg jut el végül az előadóhoz. Szóval ha valakit támogatni szeretnél, ott inkább a koncertjegy meg a pólók/kütyük vásárlása a hatékonyabb mód.
2012. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!