Annyi még hogy Franciául nagyon jól tudok, és angolul is jól fogok tudni (mire végzek egyetemen).
2012. szept. 15. 22:59
2/9 anonim válasza:
Fejvadászként dolgozom, rálátok a piacra.
Mindkettő jó szakma. Gépészeket valamivel több cég keres. Itt a nettó fizu 200 e-től indul.
De ha az elektromos téma közelebb áll, az is szuper. Mind erős- mind gyengeáram.
2012. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Fizikából melyik rész megy jobban? Áramkörökkel való számolgatás vagy a mechanika?
Én gépésznek tanulok, sosem szerettem a fizikának az elektromosságtan részét, ennek ellenére (sajnos vagy nem..) itt is rengeteget kell tanulni ezt.
2012. szept. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Én is gépésznek tanulok, pont azért mert én sem nagyon szerettem az elektromos részét a fizikának, erre van egy csomó ilyen tantárgyunk, csesszék meg :D Rajzolni szeress, azt is kell elég sokat :)
2012. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
Mechanika megy jobban (sokkal jobban). Az elektromosságtant alapjában véve hibásnak és logikátlannak találom (mi az már, hogy az elektronok pont fordított irányba áramolnak, mint amerre megy maga az áram?) A gépészen viszont egyrészt rajzolni kell sokat (amibe szar vagyok) másrészt az kevésbé sokoldalúbb. Érdekelnének pl. még pénzügyek, informatika, és mindkét területen jól jönne a villamosmérnöki papír...
2012. szept. 16. 19:47
6/9 anonim válasza:
Ne a rajz legyen a visszatartó erő a gépésztől, mert az teljesen más, mint középsuliban. Teljesen újra kezdened az egészet, megtanítják, sajátos technikája van. Ha nem a rajzot utálod, hanem szimplán azt hiszed, hogy rossz vagy benne, akkor érdemes lenne megpróbálni. Szerintem.
2012. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
4-es vagyok. A rajzhoz elég hogy szeresd, vagy legalábbis ne utáld nagyon. Itt megtanítanak arra hogy hogyan kell, ez azért más mint köcsögöket meg gyümölcsöket rajzolni.
Szerintem a gépészet is elég sokoldalú, ha csak a szakirányokból indulok ki: pl.: fejlesztés, tervezés, gyártástervezés, szerszámkészítés, programozás (pl nc). Foglalkozhatsz áramlástannal, hőtannal, anyagok szerekezetével, hegesztéssel.
2012. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
a gépész és a vill is annyira szerteágazó, hogy el se hiszed. Én mind a kettőt tanulom a BME-n és inkább a vill irány felé megyek el. A megélhetés szempontjából mind a 2 jó. Nem lehet leírni miből áll és keresett mind a kettő. De nagyon lényeges milyen terület. Mikor hallod a rádióban, hogy a gépész a legkeresettebb, akkor gondolj abba bele, hogy egy kalorikus gépészt nem vesznek fel anyagtudományi gépésznek és stb. A terület megválasztását érdeklődésed alapján tedd meg, de ezt a BME alatt 5. félévben elég. A fizetés a villamososoknak átlagosan 30 bruttóval több a kezdő, de ez semmit nem mond. A nyelvtudásodon eszméletlen sok múlik, ezen agyalj, hogy miként tanulsz meg 2 nyelvet perfektre!
2012. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
jah és a "logikátlan elektromosságtant" meg felejtsd el!
itt kőkeményen beléd verik a dolgokat, jobban mint akarnád:)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!