Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmagyarázná valaki? Orvosira...

Elmagyarázná valaki? Orvosira szeretnék menni. Hogyan van ez az egész?

Figyelt kérdés

Mivel Általános Orvosi Karra jelentkeznék az 12 félév, utána vagy közben van, hogy felveszi illetve intenzíven rákészül az általa választott iránynak, pl.: neurológus stb..

Még meg szeretném kérdezni, aki szülész-nőgyógyásznak ment hány éve volt? Milyennek látja, Szereti?


2009. júl. 28. 12:04
 1/2 anonim válasza:
89%
Én nem vagyok medikus, de két barátnőm is orvosira jár. A 12 félév alap, akkor kap diplomát, de ekkor még nem szakorvos. El kell helyezkedni egy kórházban a preferált terülten, és szakterülettől függően 2-5 év gyakorlat kell a szakvizsgáig
2009. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően 5 év tanulás, az utolsó (hatodik) évben már nincs új anyag, csak le kell szigorlatozni az öt év anyagából, akkor kapsz diplomát.


Ezzel a diplomával, már feltéve, hogy jó puha papírból van, kb. kitörölheted a segged, mert még nem vagy vele orvos. Ahogy az előttem szóló is megírta, 2-5 év gályázás/csicskáztatás után szakvizsgázhatsz, utána lehetsz orvos, ahol megint csak nem mondható, hogy valami sokat keresnél.


Összehasonlításképpen egy villamosmérnök öt évig tanul az egyetemen, aztán jó zsíros fizetésért már munkába is állhat. Úgyhogy tízszer is gondold meg, hogy biztos orvos akarsz-e lenni.

2009. júl. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!