Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell a közvetítőnek a...

Miért kell a közvetítőnek a fizetésemből nekem fizetni? Nem a munkáltatók fizetnek? Lentebb az idézet a levélből

Figyelt kérdés

"Ha létrejön Önök között(aki felvesz dolgozni és köztem) a munkaszerződés (és csak akkor nem előre), irodánk 100 Euró szolgáltatói díjat kér Öntől. Ezt lehetősége van az első fizetéséből is kifizetni. "


külföldi munkavállalás


dehát itthon sem fizetünk a munkaügyinek, ha kiközvetít...


2012. aug. 29. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A közvetítő közvetített a munkáltatóhoz,( ő szerzett neked munkát) és ők sem ingyen dolgoznak.
2012. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért te fizetsz, mert te akarsz külföldre menni. A kinti munkáltatónak is egyszerűbb lenne, ha helyi munkaerőt alkalmazna, nyilván nem fog még fizetni is azért, hogy külföldit hoztak neki.
2012. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

de mindenhol úgy van itthon, hogy a munkáltatók keresnek munkaerőt, ezért megbízzák a munkaerőkölcsönzőket, hogy találjanak megfelelő munkavállalót.

amikor találnak és nekik is megfelel, felveszik és ezért fizetnek a munkaerő kölcsönző(?) cégnek. a munkavállaló meg dolgozik és bért kap.

érdekes, hogy a fenti esetben a közvetítő két oldalról vár pénzt..mégha etikusnak is hangzik...mégsem így működik.

2012. aug. 29. 10:47
 4/13 anonim ***** válasza:

Te magad látod, hogy így működik, mégis kételkedsz?

Ez szerintem egy nagyon korrekt ajánlat, hogy akkor fizetsz, ha már dolgozol. Így a közvetítő is érdekelt, hogy munkát találj, mert csak akkor kap pénzt, meg te is biztos lehetsz a melóban, mert már csak akkor fizetsz, ha fizetést kapsz...

Akkor miről is beszélünk? Ez van leírva kerek perec, vagy tetszik, és vállalod ezt a feltételt, vagy nem. Nem hatósági áras a külföldi munka közvetítése...

[Amúgy sok esetben nem a munkáltató keresi meg a munkaközvetítőt, hanem a munkaközvetítő hajtja ki a munkát...]

2012. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Te magad látod, hogy így működik, mégis kételkedsz? "


mert rengeteg olyat hallok, hogy még a munkabért sem kapják meg sokan, mert a közvetítő lenyúlja azt is!

mindenesetre kértem tőlük linket olyan jogszabályról, amiben ez le van írva.

itt valaki tud olyan oldalt?

2012. aug. 29. 11:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha ez egy magyar cég, akkor neked van igazad, tök mindegy, hogy mit írogatnak itt a korábbi válaszolók bármiféle hozzáértés nélkül. Ha gondolod, nyugodtan feljelentheted őket az illetékes kormányhivatal munkaügyi központjában ezzel a levéllel együtt. Meg fogják őket bírságolni, és valószínűleg eltiltják a tevékenység folytatásától. Mégpedig ezen jogszabály alapján:


[link]


"10. § (3) A magán-munkaközvetítő a tevékenységéért a munkát keresővel szemben díjat, költséget nem számolhat fel."


Ennyi. Persze ezek után az állást tuti nem kapod meg, ezt neked kell eldöntened (de mivel eleve törvénytelenül működnek, arra is jó esély van, hogy amúgy is átvernének).


HA külföldi cég, amelyik nem itthon folytatja a tevékenységét, akkor viszont annak az országnak a jogát kéne ismerni, amelyikben működnek. A magyar törvény védi a munkavállalót az ilyesmitől, de nem biztos, hogy más ország joga is.

2012. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

most válaszoltak a levelemre!!


véleményt várok, idézem:

"a közvetítői díjat valóban a munkáltató fizeti, a 100 Euró a mi költségeinkre vonatkozó szolgáltatási díj. Ez nem a közvetítésre vonatkozik."

2012. aug. 29. 11:20
 8/13 A kérdező kommentje:
és érdekes, hogy az aláírás(bélyegző féle) az külföldi. tehát olyan, mintha külföldi cég írogatna magyarul...akik viszont a fenti válasz szerint jogosan kérhetnének közv. díjat...
2012. aug. 29. 11:21
 9/13 A kérdező kommentje:
amúgy Németország van jelölve az aláírásban most vagy székhely, telephelyük azt nem tudom.. a cégnév magyar
2012. aug. 29. 11:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor kérhetnek jogosan, ha nem Magyarországon folytatják a tevékenységüket. Szóval hiába van a székhelyük mondjuk Madridban, ha egyszer magyar oldalakon hirdetnek, vagy egyéb módon Magyarországon fejtik ki a tevékenységüket, akkor be kell tartaniuk a magyar törvényeket, különben nem működhetnek itt legálisan (ekkor is fel lehet jelenteni őket, hadd szívjanak).


Más a helyzet, ha te mondjuk egy amerikai weboldalon találtál rá ezekre, ők csak ott működnek, és te úgy léptél velük kapcsolatba. Akkor neked kell alkalmazkodni hozzájuk, mert a magyar törvények őket nem kötik, ha ők nem folytatnak Magyarországon tevékenységet, hiába vagy te magyar állampolgár. Azt meg, hogy az USA joga mit mond erről, lehet-e vagy sem, azt meg a jóég tudja, én biztos nem.

2012. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!