Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyucik, ti nem gondolkodtok...

Anyucik, ti nem gondolkodtok azon, hogy mi lesz ha visszamentek majd dolgozni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Biztosítva lesz nektek egy állandó délelőttös állás?Másképp, hogy lehet megoldani az Óvodába hordást?A törvény jelen állása szerint nincsenek az anyukák védve.Szóval ha visszamész ő felmondhat neked.3 éves gyerek ide vagy oda...Nekem még pici 5hónaposom van, de már most félek mi lesz.:(
2012. aug. 19. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elek. Ugy jottem el, hogy nem volt szerzodesem, nem vesznek vissza, ezt tudtam. Itt a gyes csak 39 hetig tart. Az ovoda egy hetre az egy heti berem fele (ugy, hogy tobb lenne, de a gyerek utan kapott tamogatast hozzaadom es igy jon ki) Az ovodak altalaban 7.45-kor nyitnak, 17.45-kor zarnak. A munkahelyek altalaban 8.00-kor kezdodnek, de altalaban toleransak a csalados nokkel szemben, eleg sok munkahely megendi, hogy kesobb, esetleg 8.30-kor vagy 9.00-kor kezd a muszakot.

Ha egyedulallo az ember, eleg nehez, mert eloszor ovodaba kell beiratni a gyereket es az utan munkat keresni, mert nem mondhatod azt az interjun, hogy " ha engem valasztanak, akkor legyenek szivesek 2 hetig meg tartani a helyet, mert mire beiratom, beszoktatom, helyet kapok neki..."es akkor a 2 het szerintem nem is eleg. Ha egyedulallo az ember ezt eleg nehez, mert a kapott tamogatasokbol munka nelkul nem futja tobb heti ovodara, mig nem kap az ember allast, meg meg mire megkapja a fizeteset....

Szerencsere nem egyedulallo anyuka vagyok.

Parom 6-kor kezd. Lanyunk 2 eves. Hetfon kezdem a beszoktatast (itt nincs kulon ovi meg bolcsi), meg csak egy orara van latogatasa, aztan meg par alkalom, majd ha szerencsem van, akkor lesz neki helye a jovo hetre, de meg akkor csak fel napra adom be, nehogy valami baj legyen, aztan a kovetkezo heten mar teljes napra, de ki tudja, hany hetet fog jarni oviba, mire en talalok melot, az nekunk rengeteg penzbe kerul.

Szoval felek, parazok...es meg az sem biztos, hogy talalok melot, de ha talalok is, az sem biztos, hogy tartos lesz, es akkor majd mit csinalok?

Itt most van munkaszezon. Ha most nem talalok melot az elkovetkezendo 1-2 honapban, akkor telire nem lesz melo, varhatok marciusig legalabb.:(

2012. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én is félek ettől, 6 hós a kisfiam. Az a pláne, h nekem munkahelyem sincs, a terhesség elején elküldtek. Szóval h mi lesz, az jó kérdés... Egyáltalán találok e magamnak munkát.
2012. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is félek. 14 hós a kisfiam, lassan vissza kell mennem dolgozni. Rettegek, hogy milyen lesz a bölcsi majd neki (vagyis inkább az lesz rossz, hogy fél napot nem látom) Attól is, hogy hova fogok tudni vissza menni, milyen munkarendben.
2012. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahj hát igen! Köszönöm a válaszotokat, sok sikert kívánok nektek!!
2012. aug. 19. 19:03
 5/7 anonim válasza:
100%
Az enyém is 5 hónapos és minden nap eszembe jut ez a téma. Én egy rehab cégnél dolgoztam de mivel én egészséges vagyok szerintem már vissza sem vesznek , mert megvonták az állami támogatásokat. Az idő meg rohan pedig még mintha most született volna. Szörnyü ez,szüljünk de munkahelyünk az nem lesz.
2012. aug. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi csajok, felesleges ezen előre stresszelni, ráértek még! Most inkább élvezzétek ki az otthon töltött idő minden percét, mert sajnos pikk-pakk letelik.

Tudom, mert 5,5 évet voltam otthon 2 gyerekkel, fél éve dolgozom újra.

Nekem óriási mázlim volt, mert anno elköltöztünk ugyan, de sikerült áthelyeztetni magam, igy 10 perc alatt beérek. Én hordom a gyerekeket oviba és én is járok értük, mert a párom 7-17-ig dolgozik.

Szerencsére a kollegáim tök jó fejek, a fizum elég jó és kaptam céges autót is, igy nincs okom panaszra.

Mindenkinek hasonló jókat kívánok, addig pedig élvezzétek a nyugit és a ráérős napokat :)

2012. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
De jó neked! Remélem mi is hasonlóan járunk majd.
2012. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!