Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Magyar Tudományos Akadémia...

A Magyar Tudományos Akadémia meghirdetett állásaira miért van már meg előre az emberük?

Figyelt kérdés
Így csak cirkusz minden. Nincs valós verseny! Az ismeretség ennyire számít?
2012. aug. 17. 15:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Sőt! Ki sincs írva még az állás, de már bizonyos belső körök tudnak róla.
2012. aug. 17. 15:32
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szinte az összes állami, önkormányzati (néha multi) cégekre is jellemző!
2012. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
sajnos MTA állást a mai világban az kap aki (bocsánat) segget nyal!!!
2012. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
56%

a tudományban az érvényesül, aki szabadkőműves és zsidó

... a többiek nem számítanak

2012. aug. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"a tudományban az érvényesül, aki szabadkőműves és zsidó"


Akkor miért Pálinkás "Jóreggelt" József lett az elnök?

Amúgy én eleve azt nem értem, hogy miért kell az MTA-nak az állami szférába tartozni meg állás-pályázatokat kiírogatni. A legutóbb ha jól tudom csak egy átszervezési hullámot akartak tartani, de ki kellett írni az állások felére pályázatot, mert megváltozott a foglalkoztatás viszonya. Nyílván mindenki szívesebben alkalmazza azt az embert, akit korábban is mondjuk egy másik munkakörben. Én ha munkáltató vagyok és keresek valakit egy új munkára, először szétnézek az eddigi alkalmazottaim között, mert nekik van tapasztalatuk és már össze vagyunk szokva, szerintem ez logikus. Persze még nagyobb baj van az MTA-n belül is egyre inkább nyomuló karrierista bunkókkal, akik dolgozni nem nagyon akarnak, csak felfelé lépegetni a ranglétrán - na pont miattuk írnak ki és bírálnak el sok pályázatot már előre.

2012. aug. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Gyertek nyaljátok a seggemet, kicsit büdi!
2012. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az MTA-ban, hanem mindenhol ez van, és ne gondoljátok, hogy ez magyar sajátosság. Levelezek külföldiekkel, mindenhol ez megy. Válság van mindenhol, ha nincs ismerősöd, éhen is halhatsz, senki nem fog alkalmazni.
2012. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
67%
az Ökológiai Intézetben a tehetségtelen karrieristáknak van hátszelük, akiket valamilyen módon a zsidók beajállanak
2012. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken is így megy. Ez egy színjáték és mindaddig az is marad ameddig bizottságok titkos szavazásaival (az urambátyám mutyizás fellegváraiban) dőlnek el a dolgok, ahelyett, hogy objektív mércéket és pontszámrendszereket állítanának fel és a legmagasabb pontszámot elért jelölt lenne a győztes.

Ez esetben a rendszer átlátható lenne és megszűnne a befolyással való üzérkedés és a konraszelekció is.

2014. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!