Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nyomulnak a fejvadászok,...

Miért nyomulnak a fejvadászok, ha eleve esélytelen vagyok egy állásra?

Figyelt kérdés

Nem értem, ezer a jelentkező, miért akar akkor mégis rábeszélni.

Ma felhívott egy fejvadász, mert küldtem nekik önéletrajzot. Eléggé felháborított egyébként mert kezdetben rögtön feltette az összes illegális állásinterjú kérdést. Miért ment el az előző munkahelyéről? Nem vettek vissza szülés után, ja, aha, hány gyereke van, hány évesek, mióta van otthon. Hát, 2 gyerek, 4 éve nem dolgozik, az gáz. Köszi.


Ezek után felajánlott nekem egy állást, ahova oda-vissza naponta 1,5 órát kéne ingáznom, összesen 3 órát. És a szakmai tapasztalatom sem illik a dologhoz. Mondtam neki, hogy köszönöm szépen, de ezt én inkább passzolnám. Erre elkezdett nyomulni, hogy de miért, mert milyen jó lenne, próbáljam csak meg.


Miért pont engem vennének fel:


1. 2 kicsi gyerekem van, 4 éve nem dolgozom, az első amit ráír az adatlapomra.

2. konkrétan ilyen munkát még nem csináltam.

3. nagyon messze van, azért azt a munkaadó sem szeretik, ha sokat ingázik a beosztott.


Egy áfa-könyvelő állásról lenne egyébként szó, felsőfokú angolt kér, mérlegképest, meg multis tapasztalatot. Ezek megvannak, de áfát nem könyveltem még soha. Rábeszélt egy személyes interjúra, holnap megyek, de szerintem csak az időmet vesztegetem vele.

Ti ezt értitek?


2012. aug. 16. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg x darab versenyzőt ki kell közvetíteniük a munkaadónak, hogy teljesítsék a feladatukat, és nyilvánvalóan szeretnék, ha valakit az ő közbenjárásukkal vennének fel. Ők ebből élnek.
2012. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Smartguy86 ***** válasza:
50%
A munkáját végzi. A büdös szemétláda, hogy képzeli? :DDD
2012. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy menj el. Semmit nem veszítesz.

Az álláshirdetések jelentős részénél túlzóak az elvárások.

Mikor mellénk még egy kollégát kerestek, olyan munkakörbe, amibe én is dolgoztam, az álláshirdetés elolvasása után biztos nem mertem volna jelentkezni :)

2012. aug. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tapasztalatot kivéve a többi feltétel megvan, akkor attól még alkalmazhatnak. Más multis ( vagy bármilyen) tapasztalat nélkül és középfokú angollal is nyomul.

Gyerek téren meg változó, sok helyen inkább alkalmaznak gyerekes nőt, mert annak már "kész" vannak, nem megy el újra. De egy huszonéves gyerektelen az veszélyes, mert bármikor kieshet évekre. Az ingázás pedig - főleg, ha nem ők fizetik - nem érdekli mindig annyira a munkaadókat, csak jöjjön be időre és dolgozzon rendesen.


Egyénként az fejvadásznak az a dolga, hogy xy állásra hozzon pl. 200 potenciális jelentkezőt. Ha van jön a pénz, ha nincs, nem. Ide nyilván a felsőfokú angol és a multis tapasztalat fontosabb volt mint az áfás könyvelés, de annyi felsőfokú angolos, multis munkakereső ember nincs, így akit talált, arra nyomult.

2012. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van, erre nem is gondoltam, hogy neki X számú embert ki kell oda küldenie, függetlenül attól, hogy valójában mennyire megfelelő az az ember.


Hát, nem tudom hányan rohangálnak multis tapasztalattal, meg angol nyelvtudással, de én 4 hónapja keresek állást, és még állásinterjúig sem jutottam. Szóval azért biztos akad jelentkező szép számmal.

Az ingázás szerintem meg igenis érdekli őket, mert a bérletet törvény szerint ki kell fizetniük, és azért ilyen távolságra az nem kevés.


A gyerek, hát az meg változó. Sokan mondják, hogy nem számít, de én nem ezt tapasztalom. Pedig nem hiányoznék a gyerekek miatt, mivel férjem otthonról dolgozik, és a nagymama is hajlandó segíteni. Meg én GYED alatt elvégeztem a mérlegképes tanfolyamot, olvasom az Apeh honlapját. Szerintem most jobban képben vagyok, mint amikor dolgoztam, mert akkor nem volt ezekre időm.

Valahogy mégis mindenki kiakad, amikor mondom, hogy 4 éve nem dolgoztam.

2012. aug. 16. 15:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg tudnám tanulni, az biztos. Az én előző munkahelyemen is nagyok voltak az elvárások, aztán felvettek pályakezdőként, mert senkit nem találtak, aki beszél spanyolul. Aztán kiderült, hogy olyan egyszerű a munka, hogy szerintem bármilyen számviteli végzettség nélkül is meg lehet tanulni.
2012. aug. 16. 15:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg az ingázással az is a baj, hogy nyilván tisztában vannak vele, hogy mihelyst találok közelebb munkát, azonnal lelépek. Én őszintén szólva a helyükben ezért nem venném fel magam. Szóval biztos tényleg csak a statisztika miatt kellek.
2012. aug. 16. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki, h egyáltalán vki felhívott. Én 6 hója vagyok munkanélküli, és sehonnan semmi. :-( Meg nyilván azért is hívott be Téged, mert más se vállalja esetleg az ingázást, meg a feltételeket.
2012. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elmentem, azt mondta 200 jelentkező van. Na, biztos csak a statisztikának kellettem.
2012. aug. 17. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!