Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg esélytelen valós...

Tényleg esélytelen valós otthoni munkát találni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg.


Pár ember már írta itt-ott, hogy lehet találni, ők csinálták, de semmi elérhetőséget nem adtak meg, nem árulták el, hogy mit csináltak, szóval nem hiszek nekik.


Egyébként nyitott vagyok én is ilyenre.

De mindenhol kaució, kezdőcsomag stb van, én pedig keresni akarom a pénzt, nem pedig elkölteni.

Az sem túl vonzó, amikor dollárban írják meg a "fizetést". Túl sok buktató lehet benne.

2011. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

KEdves kérdező, és első válaszoló (aki megírta, hogy nincs ilyen, de nyitott rá).

Először is, nem esélytelen. Rengeteg munka van, amit emberek otthon végeznek, és ezeket a munkákat meg is lehet találni. Legfeljebb annyi lehet igaz, hogy számodra esélytelen. Én viszont nem ismerlek, és nem tudom, hogy így van-e. Mindenesetre leírok pár dolgot, ami segíthet, hogy ilyen munkát találj.

1, Hozzáállás.

Munkát keresel ("valós, otthoni") vagy csak igazolást a prekoncepciódra, hogy "ilyesmi nincs; amivel téged megkeresnek az mind átverés, de te nem hagyod magad"? Bármelyik is a helyzet, sikerrel fogsz járni.

2, Pontosítsd, mit is keresel.

Mi az, hogy VALÓS?

Mi az, hogy OTTHONI?

Mi az, hogy MUNKA?

Takaríts ki, mosogass el, építs új könyvespolcot, főzz vacsorát, szereld meg a WC-t... Ezek mindegyike valós is, otthoni is, munka is.

Azt én is tudom, hogy nem erre gondoltál, ezekről a lehetőségekről nyilván tudsz magadtól is. Azt viszont én nem tudom, hogy konkrétan mit szeretnél. Más sem tudja, aki ezt a kérdésed olvassa, ezért inkább poénkodik egyet, esetleg ajánl valami MLM-et (rosszabb esetben pilótajátékot - de azt végképp hagyjuk), és akkor az első válaszoló tudatáig eljut, hogy kezdőcsomag van, és innen nincs miről beszélni.

Olyan sejtésem van, hogy pénzt szeretnél keresni legálisan, tisztességes munkával, de úgy, hogy közben ne kelljen bejárnod egy munkahelyre dolgozni. A munkád nagy részét otthon végeznéd, a többit is kötetlen időbeosztásban. Ez azonban csak feltételezés, ráadásul a hasznos információk itt kezdődnének. Mennyi pénzt, mennyi idő alatt? Milyen további kikötéseid vannak? A "munka" számodra az "állást" jelenti vagy a vállalkozás fogalma is belefér? Ne csodálkozz, ha nem kapsz választ, amíg ezt nem tisztázod magad előtt, leszámítva azt a pár ajánlatot, amelyek különböző MLM-ekről szólnak, és te felszínes ismereteid birtokában el is utasítod azokat.

2011. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Most írtam párnak, eddig 2 válaszolt, persze mindkettő " minimális" kezdő befektetésként 600 ft-ot kért... Hát ezeket azzal a lendülettel töröltem is.

Régebben is keresgélem már, egyszer el is utaltam a 600 ft-ot egy ilyen internetes, másolásos vacakra. A 600 ft-omért kaptam egy word dokumentumot, ami gyakorlatilag egy nyúlfarknyi szöveg volt, hogy hirdessem én is, amit ő, magyarán verjek át másokat! Na ezen felbuzdulva visszaköveteltem a pénzemet:) Végülis korrekt volt, mert hát visszakaptam:D

2011. máj. 2. 14:39
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Neked is köszönöm a választ! Nos, otthoni munka alatt azt értem, hogy itthon a 2 éves gyerekem mellett szeretnék munkát végezni, amiért nyilván pénzt is kapok...

2011. máj. 2. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm otthon dolgozik,Opten kft-nél. sajnos nehéz valódi munkt találni:(
2011. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ilyennel már találkoztam, hatszáz forintot kért a nő a "csomagért", gondoltam, hát egye kukac, lesz a mi lesz. Befizettem. Pár napra jött az információ a munkáról. Abból állt volna, hogy ugyanazt a hirdetést, amire én is jelentkeztem, másolom, mindenféle álláskeresős oldalra felrakom, csak ezentúl a 600 ft-ot én kapom. Hát ledöbbentem és mondtam pár cifrát.


Kb nekem is az lenne a gondom, mint a kérdezőnek. Van egy kisfiam, ősszel oviba megy, csak egy bökkenő van, hogy másfél éve keresek munkát és sehol semmi. Azaz munka van, de mivel nekem kell megoldanom a gyereket egyedül, így már nem egyszerű. Ezért gondoltam az otthon végezhető munkára.

Mindegy, hogy milyen, vállalnék összeszereléseket is, csakhogy eddig olyanokat találtam, aminél meg kell venni a kezdő csomagot. 5-6-7-8 ezer forintokat meg sajnos nem tudok kiadni egy "majdmeglátjukmilyen" munkára. Nem kívánok MLM-mel sem foglalkozni, a vállalkozás meg kizárt, mert oda is nem kevés kezdőtőke kell. Tudom, mert próbáltam, nem ment, 100 ezret dobtam ki az ablakon.


Hát ennyi a történetem, az elképzelésem, bocsi az off-ért.


A második válaszolónak meg, hogy ő sem mondott hasznosabbat, mint a többiek, akik szerint van ilyen munka, mert ő is csak azt állítja "létezik, keresd kitartóan".


Első voltam.

2011. máj. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy már az elején rosszul nézitek.

Mi az, hogy "valós otthoni munkát keresek"?

Az ember úgy keres munkát, hogy "olyan munkát keresek, amit xyz végzettséggel tudok végezni, lehetőleg otthonról".

Ehelyett itt mindenki azt írja, hogy otthoni munkát keresek, amit a kétéves gyerekem mellett tudok végezni.

De könyörgöm, mihez ért az illető? Merthogy ez nem derül ki.

Aki otthoni munkát kínál, azt soha nem fogjátok úgy megtalálni, hogy otthoni munkát hirdet, és ha a hirdetésben benne van a "valós" szó, onnantól tuti kamu és lehúzás.

Aki ilyen munkát hirdet, az azt fogja írni, hogy virágkötőt keres szárazvirág koszorúk készítéséhez, esetleg megírja, hogy támunkában is végezhető. Vagy grafikust keres a weboldala tervezéséhez. Vagy varrónőt egy megrendelői körhöz.

Tehát: nem "otthonimunkást"! Virágkötőt, grafikust vagy varrónőt.

Tessék már belegondolni!!!

2011. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Azért nincs otthoni valós munka, mert alig van olyan munka amit otthonról is lehet végezni.
2011. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak valamilyen szinten igaza van.egyébként biztosan találsz,irj ki hirdetéseket,hogy ezt meg ezt vállalnál.ennél többet és jobbat sajnos én sem tudok:s
2011. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23:07 vagyok.a 18:16osra gondoltam!
2011. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!