Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsö új munkahelyem. Hogy...

LEsz@rooom kérdése:

Elsö új munkahelyem. Hogy csináljam hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Holnap kezdek az elsö munkahelyemen. Nyáron dolgoztam gyakorlat 1-2 hónap sok tapasztalat nincs. izgulok nagyon nem tudom hogy próbáljak beilleszkedni. Nem szeretnék semmi pletykába belemenni. A cél hogy mindenkivel jó normális viszonyom legyen és megtudjak nyilni feléjük. Milyen módszerrel lehet lekaparni a pletykás kollégákat? Mondjuk 5 nöt egy 2 szer 3-mas területen 12órán keresztül?

21L



2012. aug. 7. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell parázni.Engem sosem érdekeltek kik a munkatársaim,az más kérdés,hogy olyan szerencsétlen vok,hogy engem mindig megtalálnak maguknak az emberek.
2012. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy. Bár segíthetnék én még csak próbálkozom bekerülni valahova mint első munkahely, de átérzem bennem is ott van egy izgalom pedig még semmi konkrét. :)
2012. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


De aranyos vagy. :D

A pletykás kollégákat csak úgy tudod lekaparni, hogy nem mondasz senkinek semmit a magánéletedről.

Görcsöse ne próbálj beilleszkedni, abból sose sül ki jó.

Én egész nyáron a nyári gyakomat csinálom (igazából 6 hét, de kicsit több lett. Na jó, sokkal...) Először nagyon izgultam, hogy el ne rontsam, nehogy valamit rosszul csináljak. A kollégák ki is fogtak maguknak, én lettem az, akit mindenki pátyolgat. :D Egy szem nő vagyok amúgy. Nagyon aranyosak, és tényleg nem volt mitől félnem az első napokban.

2012. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nem rég kezdtem új munkahelyen, habár nekem nem ez az első, de hasonló helyzetben vagyok mint te. Itt is szinte csak nők vannak és persze megy a pletyi ezerrel. Én azt a taktikát alkalmazom, hogy mindenkinek meghallgatom a pletykás dolgait, bőszen bólogatok, de konkrét véleményt nem nyilvánítok és nem is adom tovább amit hallottam. Magamról mesélek pár apróságot, de csak felszínesen, nem akarok én is pletykatárgy lenni, szóval a magánéletem nagy részét nem tárom eléjük. Próbálok mindenkivel dumálgatni egy-két mondatot akkor is ha nem vagyunk közeli munkatársak, de csak általános vagy semleges dolgokról kezdek el beszélgetni, pl filmekről, zenéről, sziget fesztiválról, milyen az időjárás, közlekedés, vagy a munkahellyel/munkával kapcsolatos dolgokról. Az is jó ötlet ha mondjuk viszel be sütit vagy csokit és megkínálsz mindenkit. Akárki magyarázza is neked a munkahelyi feladatokat éreztesd vele, hogy "felnézel" rá amiért ilyen sok mindent tud:P és kérj tőle visszajelzést a munkáddal kapcsolatban (ettől fontosnak fogja érezni magát). Ha nem egy beképzelt kolléganőről van szó, akkor azt is értékelni fogja, ha tudsz önállóan dolgozni, kezdeményezel dolgokat. Kezdetben nagyon ügyelj rá, hogy soha ne késs el és ha olyan jellegű a munka, hogy határidők vannak meg stb, akkor legyél szorgalmas, akár túlórázz, bár 12 óra után ez elég durván hangzik. Plusz még annyi, hogy az elején érdemes inkább kevesebbet beszélni, és sok mindenre odafigyelni, hogy meglásd ki milyen, kiben lehet bízni, kivel jobb vigyázni.
2012. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a mai elsö próba napom után én is ezekre jutottam. Hát igyekszem. Köszi nektek :)
2012. aug. 8. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!