Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés. Hogyan csináljam?

Álláskeresés. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Főiskolai diplomám van, amivel közalkalmazottként dolgozhatok, nézem is szorgalmasan a közigallas.hu nevű oldalt. Ami a problémám: ha van meghirdetve a végzettségemnek megfelelő állás az vagy Budapesten van, vagy az ország másik végében...Én egy megyeszékhelyi városban lakom és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ne lenne munka itt ebben a városban, vagy a környező településeken. A szakmai gyakorlatom is itt csináltam, akkor is azt láttam, hogy abban az intézményben ahol voltam elég nagy a fluktuáció, eleve fiatal nők dolgoztak ott, akik ugye előbb- utóbb elmennek szülni, meg sokan mondták, hogy nem szeretnek itt dolgozni.. Csak amig ott voltam a 20 fős intézményben egy valaki felmondott, egy gőzerővel munkát keresett, egy elment szülni, kettő pedig gőzerővel dolgozott a baba-projekten...

Állás még sincs sehol meghirdetve?? Létezik ilyen, hogy van hely, de nem hirdetik meg interneten, újságokban az állást??

Szerintetek beadhatom így az önéletrajzom próba szerencse alapon, mondván hogy ugye nincs állás meghirdetve, de hátha mégis kelleni fogok? Vagy felhívhatom őket telefonon megkérdezni, lenne e náluk hely, érdemes e önéletrajzot beadni (vagy ez már pofátlanság??)


2012. aug. 7. 09:25
 1/2 anonim válasza:
Szia én is azon vagyok hogy állást keressek és egyszerűen nem találok a helybeli Városban pedig elég jó szakmám van Vendéglátó-Eladó és mégsem kellek sehova ! Annyi a baj hogy nincs pénztárosi végzettségem és így már nem kellek sehova! Lassan már 5 éve vagyok Munkanélküli de eddig csak Közmunkán voltam és unom mert nem haladunk párrommal sehova mert lakást szeretnénk venni de, nem tudunk amíg nekem nincs munkám mert azt sem akarom hogy ő fizessen mindent nem azért vagyok vele hogy kihasználjam! A lényeg az hogy igen van olyan Munkahely ahol nincs meghirdetve állás és így nem özönlik a tömeg hanem ismerőst vesz fel és kész .Érted? Hidd el én is unom ezt a munkanélküliséget! se pénz se posztó!
2012. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ...igen ez a baj sajnos... mindenkit felvesznek, ha valaki valakinek a csókosa. Nekem azóta majdnem összejött egy állás, már a próba nap meg munkaidő, egyebek bérezés stb is le volt beszélve... a szerződést még valóban nem irták alá. Aztán közölték az utolsó pillanatban, hogy bocsi, de mégse... a helyemre pedig az intézményvezető egyik jó barátja, megy, akiről történetesen tudom, hogy se ez irányú végzettsége se ez irányú tapasztalata... Szóval kezdem azt hinni hogy hiába adom be az életrajzom, próba alapon, ha már úgy is van egy ismerős és előre eldöntött kit vesznek fel... Tiszta vicc, hogy kb. hogy nézzen ki a cv, meg hogy viselkedjen az ember állásinterjún... tök mindegy hogy készül rá, ha úgyis az ismerős kerül oda végül...
2012. aug. 17. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!