TGYÁS-sal kapcsolatban lenne kérdésem?
Kérlek, aki jártas benne, az válaszoljon!
2011 júniusában új munkahelyre kerültem. Előtte 4 órás munkahelyem volt minimálbérrel, de ekkor elvállaltam még egy 4 órásat sokkal magasabb fizetéssel, így két helyen dolgoztam, napi 2*4 órában. A hónap végén megtudtam, hogy terhes vagyok. 2012 februárjában megszületett a babám, mindkét munkahelyemen a szülés előtti napig dolgoztam. Igényeltem a TGYÁS-t, amiből még egy fillért se láttam. Először azt írták vissza, hogy nincs meg a szükséges munkanap, azért nem kapok, felhívtam őket, kiderült, csak az új munkahelyemét számolták bele, a régivel együtt valóban megvan, így mégis kaphatok. Vártam pár hetet, de nem jött semmi pénz. Újra felhívtam őket, és azt mondták, csak a minimálbéres munkám után kaphatok TGYÁS-t... Tényleg van ilyen?? Mitől függ, hogy melyik után kapok, miért nem a másik után, amúgy meg miért nem vonódik össze, amikor én összevonva adózok utána, és a járulékaimat is befizeti mindkét munkaadó?? Mélységesen fel vagyok háborodva! Kérlek, aki tud segítsem, mit csinálja, már 5 hónapos a babám, és még egy forintot se láttam!
Mindkét jövedelmedet bele kell számítani, amit az igénylést megelőző ében értél el, és ami után egészségbiztosítási járulékot vontak.
Megoldás:
hídv őket, és kérj egy vezetőt.
Közöld vele, hogy 5 hónapja képtelenek meghozni egy határozatot, amire a közig eljárásról szóló törvény szerint 30 napjuk lenne, ami max. 30 nappal meghosszabítható.
Mondd meg, hogy sajnálod, hogy nem tudnak dűlőre jutni az ügyeddel kapcsolatban, de ha az EB törvény vonatkozó részét veszik alapul, kiegészítve az említett törvény végrehajtásáról szóló 217/1997-es kormányrendelet vonatkozó rendelkezéseivel, akkor egyértelmű, hogyan kell számítaniuk.
Te nem óhajtasz erre több szót vesztegetni, legyenek szívesek haladéktalanul rendezni az ügyedet, ellenkező esetben jogi útra tereled a kérdést.
Sajna mást nem tudok javasolni, esetleg annyit, hogy ezt levélben is leírhatod, nyomatékosításként. Amíg nem pörkölsz nekik oda, ülnek rajta, ez megesik:(
A tgyás összegénél nem a 365 nap számít, hanem a 180 bérezett nap, az meg neked bőven megvan.
Úgy számolnak, hogy megnézik az igénylést megelőző évet, hogy volt-e benne 180 bérezett nap, ha igen, akkor az egész éves bruttó jövedelmet veszik alapul, és megállapítják a naptári napi átlagbért.
Az alapján meghatározzák az egy napra jutó tgyás bruttó összegét, és ennyi.
Semmi nem indokolja, hogy ennyi ideig üljenek rajta, mert a tgyásnál nem kell átszámolgatni mindent ( a táppénznél úgy van, hogy ha volt 100 napig 1x100 ezer a jövedelmed, 200 napig meg kétszer 100 ezer, akkor arányosan kell megállapítani - az első 1/3 részében a táppénz alapja csak a z egyszer 100 ezer, és a maradék 2/-ában meg a 2x100 ezer. (tudom,e z most kicsit bonyolult volt, bár igyekeztem egyszerűen leírni).
Lényeg, hogy tgyásnál a teljes ében elért bruttót kell alapul venni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!