Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bármely EU-s egyetemet elvégez...

Bármely EU-s egyetemet elvégezve lehetek nyelvtanár bárhol az EU-ban?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy Németországban például csak olyan ember lehet tanár, aki ott végezte el az egyetemet. Ez mondjuk érthető is, egy bevándorló ne akarjon ott német nyelvet és irodalmat, vagy történelmet tanítani.

De mi a helyzet a nyelvtanárral? Középiskolában úgyszintén nem tanulhat?


Példa: valaki elvégzi az egyetemet (pl. angol-német szak) Olaszországban. Akkor ő csak olaszországi középiskolában taníthat, vagy az EU-n belül bárhol?


2012. júl. 14. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden országnak a saját ügye, hogy kit enged tanítani az oktatásban. Amit írtál törvényt, az Németországra vonatkozik, máshol lehet, hogy mások a szabályok. Mindenestre nekem középiskolában volt olyan némettanárom aki anyanyelvi német volt és ott is tanult (nem tanárnak), meg hát lektor is van sok helyen (szerintem a német iskolákban is), tehát ez egy bonyolult kérdéskör :D A példád alapján szerintem bárhol lehetnél tanár az EU-ban, de ugye a nyelvi korlát lehidalandó akadály, hiszen egy magyar iskola nem biztos, hogy szívesen alkalmazna egy olyan tanárt, aki beszél ugyan 2-3 idegen nyelvet is, de egyiket sem anyanyelvi szinten és még magyarul sem tud.
2012. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
...na meg nyelvtanároknál nem csak az egyetemi képzések játszanak be, millió meg ezer nyelvvizsga van tanárok számára is és a nyelvtanár van legkevésbé a közoktatáshoz kötve, magán nyelviskolában meg kis túlzással az tanít, aki akar.
2012. júl. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

áthidalandó, ha már itt tartunk


De pont nyelvtanár akarsz lenni, amikor ott a sok anyanyelvi tanár? Legfeljebb olyan helyen tudom elképzelni, ahol a magyar bevándorlókat tanítják németre.

2012. júl. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!