Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában élő magyarok,...

Angliában élő magyarok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Párommal idén érettségiztünk, és az itthoni viszonyok miatt szeretnénk kimenni angliába dolgozni minnél hamarabb. Ebben szeretnék segítséget kérni. Ha van esetleg valaki aki tudna segíteni annak nagyon hálás lennék.
2012. júl. 12. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Miben kell segíteni? Ha azt várod hogy valaki állást kínál így ismeretlenül akkor csalódni fogsz.
2012. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem azt várom hogy állást kínáljanak, csak hogy abban segítsenek hogy merre induljak, esetleg van e olyan magyar cég (mint például a Merdint Kft ami németbe visz ki embereket)ami segít a kijutásban, vagy a szállásszerzésben, valamint hogy mennyi tőkével érdemes nekivágni?
2012. júl. 12. 23:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Minimum 1200 fonttal érdemes elindulni, de inkább többel. Én például 2500 fonttal érkeztem, bőven elég volt, szerencsésen találtam szakmabeli állást. Az Angliába közvetítő cégek 99.99%-a átverés! Olvasgasd az alábbi blogot és rájössz, hogy nem éri meg közvetítővel menni: [link]


Ha tudtok angolul, akkor mindent el tudtok intézni magatok is, nem kell senkinek a segítsége! Tapasztalatból mondom, mert én is így csináltam. Mindössze kezdőtőke és egy kis önállóság, rátermettség kell hozzá.

2012. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg persze kell egy jó nyelvtudás.
2012. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 2-en érkeztünk 1700 fonttal, és épp hogy elég volt. Nem érdemes közvetítőkkel bajlódni, bár ha meló nélkül érkezel akkor nem szabad finnyásnak lenni, el kell vállalni az első melót hogy legyen valami bevételed, aztán lehet tovább nézelődni. Az NI számot kell majd elintézned (Job Centre), ami egy adategyeztető interjú után (ide vigyél: útlevél, albérlet szerződés ((tenancy agreement)), és ha már dolgozol munkaszerződés, vagy valamilyen hivatalos munkahelyi papír) kb 10 nap múlva meg is van, bár ez nem feltétele a munkavállalásnak, csak amíg nincs jóval több adót vonnak.

Nekünk szállásunk sem volt, 2 nap hostel után tudtunk kivenni egy szobát, igaz itt azt füllentettük hogy dolgozunk, mivel rendszerint munkanélkülinek nem adják ki.

2012. júl. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!