Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki bróker szeretne...

Ha valaki bróker szeretne lenni, ahhoz mit kell elvégeznie? Pénzügy Msc elég hozzá? Vagy ehhez még külön tanfolyamot is el kellene végezni?

Figyelt kérdés

Ha pályakezdő vagyok, akkor olyan területre, ahol brókerek dolgoznak mehetek én is dolgozni? Nőként hátrányban lennék ilyen szakmában?

Köszönöm a válaszokat.



2012. júl. 12. 15:10
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:

Úgy tartja a tudományos élet, hogy a nők sokkal jobb befektetők lennének, mint a férfiak. Persze ez nem feltétlen igaz minden szempontból - mivel a férfi inkább hajlamos kockázatot vállalni hiányos információk mellett, mint a nő (ez a "én férfi vagyok, úgyis tarolok" mentalitás a nőkből nyilván hiányzik). Ha te képes vagy a kockázatot felbecsülni és megtenni a megfelelő lépést a megfelelő időben, akkor nem leszel hátrányban - kivéve akkor, ha közvetlen ügyfélkapcsolatokkal foglalkozó bróker akarsz lenni, mert ott egy nőnek nem nagyon szavaznak meg bizalmat - legalábbis ez az én véleményem.


A pénzügy Msc. önmagában nem elég, jó ha van, de ott nem tanítanak meg semmire, amire valaha is szükséged lesz brókerként. A tőzsdei ügyleteket esetleg hírből megismered (részvényekkel kapcsolatos hozamszámítás, határidős ügyletek számítása, de a nagy többség inkább elméleti lesz, függ persze a sulitól!), de se chartinggal, se diverzifikációval, se fundamentumelemzéssel, sem pedig összetett ügyletekkel nem nagyon fogsz foglalkozni ott - már a gyakorlati megközelítést tekintve - az alkalmazott tudományt értve ez alatt... És akkor még nem volt szó az emberi tényezőről, tőzsdepszichológia, miegymás.


Én azt mondom, ha komolyak a szándékaid, akkor autodidakta módon az Msc-vel párhuzamosan vesd bele magad az anyagba. Kecskeméti István technikai elemzésről szóló könyve alap, szóval azt mindenképpen olvasd el és tanuld meg. Aztán nem árt ha olvasol könyveket híres befektetőktől, mint Soros, Trump, Peter Lynch vagy André Kostolany.

2012. júl. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jogilag semmit.

érettségi+tőzsdei szakvizsga

[link]


Nem hátrány hogy nő vagy. Ismerek női brókert.

2012. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök segítségét, sokat segített. Utánanézek azoknak az íróknak a könyveinek, amiket az első válaszoló írt. Valóban igazad van, az Msc-n sajnos sok mindent nem adnak le, amiket leírtál, csak reménykedtem, hogy ez már elég lehet, mondjuk alapnak talán nem rossz.
2012. júl. 12. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kifejezetten hátrány ebben a szektorban, ha valaki nő.

Bocs, de nekem ez a tapasztalatom.

A jó kereset motivál, vagy tényleg élsz-halsz a pénzpiacok hullámzó "történéseiért"?

2012. júl. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy hátrányban nőként. Vannak olyan ügyfelek, akik kifejezetten a kolleganőnket kérik és nála szeretnének ügyletelni.... :)
2012. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
DrZéBé: Semmi baj, köszönöm a Te véleményed is. Nem pusztán a jó kereset motivál, hanem mert tényleg érdekel ez a terület, szerintem nagyon érdekes lehet ez a munka, szeretnék ezen a területen dolgozni majd. Egyébként Ti brókerként dolgoztok vagy dolgoztatok valahol?
2012. júl. 13. 13:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a négyes válaszolónak szólt az előző válaszom, nem tudom, hogy hogyan sikerült azt oda bemásolnom}}
2012. júl. 13. 13:15
 8/10 anonim válasza:
Tudom, hogy régi kérdeés, de azt szeretném megkérdezni, hogy akkor a brókerséghez nem is kell diploma? Csak ez a tőzsdei szakvizsga? hogy megy ez? nagyon megköszönném a válaszokat :))
2013. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jogilag nem kell. Nincs ilyen előirás, hogy csak az lehet bróker akinek X vagy Y diplomája van.


Egy értettségi kell és egy tőzsdei szakvizsga. (Meg szerencse hogy bekerülj valahova.)

Ilyen:

[link]

2013. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jogilag nem kell, jogilag egy multi vezérigazgatójának se kell diploma, de bármelyik alapkezelő álláshirdetéseit megnézed kérni fognak pénzügyes diplomát, a tőzsdei szakvizsga, CFA stb. már csak az előnyök közé lesz besorolva
2014. márc. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!